IOTA Ağındaki Sorun Çözüldü, İşler Normal Seyrine Döndü

IOTA Ağındaki Sorun Çözüldü, İşler Normal Seyrine Döndü

Paylaş
IOTA Ağındaki Sorun Çözüldü, İşler Normal Seyrine Döndü

IOTA Foundation, geçtiğimiz gün yaşanan sorunun ardından IOTA ağının normale döndüğünü ve sorunun çözüldüğünü açıkladı.

Neler Olmuştu?

Dünyanın en popüler Blockchain platformlarından biri olan IOTA geçtiğimiz gün tamamen durma noktasına geldi. Ağda yaşanan bir sorun nedeniyle IOTA’da 15 saatten uzun bir süre boyunca hiçbir işlem yapılamadı.

IOTA ekibi başlangıç aşamasında bu sorunun tam olarak neyden kaynaklandığını bulamadı ve araştırmaların devam ettiğini açıkladı. Bu süreç içerisinde kripto para borsalarından Huobi, IOTA ile yapılan para yatırma ve çekme işlemlerini geçici süreliğine durdurduğunu açıkladı.

Sorun Çözüldü

IOTA ekibi birkaç saatlik araştırmanın ardından ağı durma noktasına getiren şeyin ne olduğunu çözmeyi başardı.

IOTA Foundation tarafından yapılan açıklamalara göre ağdaki iki farklı yığın (bundle) arasında yapılan bir işlem, IOTA Reference Implementation’a (IRI) kayıt edilirken bir sorun yaşandı. IOTA ekibi tarafından yapılan açıklamaya göre bu işlem:

“Bir yığın tarafından ‘geçerli’ kabul edilse de diğer yığına kaydedilemedi.”

IOTA ekibi bu sorunun IRI kaynaklı olduğunu fark ettikten sonra sorunu çözmeye başladı ve kısa süre önce yapılan açıklamaya göre IOTA ağı artık normale döndü.

IOTA’da IRI düğümü olan kullanıcıların ise bu olayın ardından Versiyon 1.8.3’e geçiş yapmaları ve düğümlerini güncellemeleri gerekecek. Bu süreç GitHub üzerinden tamamlanabilir.

IOTA Foundation ağdaki sorunun çözüldüğünü açıkladıktan sonra Huobi de para yatırma/çekme işlemlerinin yeniden başladığını duyurdu.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap