İngiltere, kripto hata teşkilatını genişletecek!

İngiltere, kripto hata teşkilatını genişletecek!

Paylaş
BTC Piyasası: İngiltere, kripto hata teşkilatını genişletecek!

Birleşik Krallık Ulusal Cürüm Teşkilatı (NCA), kripto ile ilgili hatalar üzerinde çalışması için dört kıdemli müfettişi işe alarak dijital varlık soruşturma grubunu genişletmek istiyor.

İngiltere, yasadışı kripto faaliyetlerine odaklanan bir soruşturma takımı kurmak için çalışıyor. 4 Ocak’ta NCA, dijital varlıklar takımını kurarak kripto varlıklara odaklanılmasının sinyallerini verdi. Yeni oluşum, 2022’de Birleşik Krallık’ta kripto dolandırıcılığı nedeniyle kaybedilen kıymetteki artış ile ilişkilendirildi. Birleşik Krallık’ın siber cürüm ve dolandırıcılık raporlama sistemine nazaran, kripto hırsızları, 2022’de en az 287 milyon dolar çaldı.

İşe alım hakkında bilgiler yayımlandı

NCA’nı işe alımı, üst seviye kripto dolandırıcılığı, kara para aklama ve organize hata kümeleri tarafından yürütülen öbür blokzincir tabanlı hataları araştırmayı içeriyor. Müfettişler, bir gözetleme grubu ve Londra polisi ile birlikte çalışacaklar. Durumun devlet tarafından verilmiş rastgele bir muadil yeterlilik gerektirdiği belirtildi. Maaşın 34.672 pound ile 38.314 pound (44.145 dolar – 48.782. dolar) ortasında ve başka kamu hizmeti yardımları ortasında değişebildiği söz edildi.

NCA, kripto grubuna güvenlik açısından daha fazla insan katmayı hedefliyor. 26 Temmuz’da NCA, mali soruşturma yöneticileri aradığını da bildirdi. Bu müfettişler, kripto ve dijital varlık cürüm soruşturmalarını ve topluluğun faydasına yönlendirme ile ilgili Hata Gelirleri Yasası’nı denetleyecek.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap