İngiltere cürüm teşkilatı, kripto müfettişi arıyor

İngiltere cürüm teşkilatı, kripto müfettişi arıyor

Paylaş
BTC Piyasası: İngiltere cürüm teşkilatı, kripto müfettişi arıyor

Birleşik Krallık Ulusal Kabahat Ajansı (NCA), kripto cürümlerini ele almak için Karmaşık Mali Hatalar Takımı (CFCT) bünyesinde yeni kurulan dijital varlıklar grubu için araştırmacı arıyor.

Ülkedeki kirli parayı ortadan kaldırmayı amaçlayan NCA, CFCT’de bulunan dijital varlıklar takımı için araştırmacı ilanı yayınladı. İş, kripto para ünitesi ve dijital varlıkları içeren karmaşık soruşturmaları Cürüm Gelirleri Yasası (POCA) perspektifinden denetlemeyi içeriyor. POCA ise, hata parasına el konulması ve toplum faydasına yönlendirilmesiyle ilgili.

BTC Piyasası: İngiltere cürüm teşkilatı, kripto müfettişi arıyor 1

İş ilanı yayınlandı

İdeal aday, sertifikalı, akredite bir mali müfettiş (AFI) olan polis çalışanının mevcut bir üyesi olacaktır. Buna ek olarak, öteki ihtiyaçlar ortasında blockchain tahlili, cezai soruşturma ve mevzuatın anlaşılması üzere bahislerde tecrübe isteniyor. Ayrıyeten, öbür kamu hizmeti yardım programlarına ek olarak yaklaşık 47.380 İngiliz Sterlini (61.076,37 dolar) maaş ödüyor.

NCA’nın atılımı, hükümetin ülkedeki “kirli parayı” ortadan kaldırma maksadında ilerliyor ve Birleşik Krallık’taki kripto varlıklarına düzenleyici odağı artırmayı amaçlıyor. NCA altyapı araştırmaları yöneticisi Chris Lewis-Evans, son gelişmeler hakkında “Bu, İngiltere’yi siber kabahatlerden müdafaanın ön saflarında yer alan bir grupta çalışmayı içeren hakikaten heyecan verici bir fırsat” dedi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap