İngiltere Bilgi Komitesi, Worldcoin hakkında soruşturma yapacak!

İngiltere Bilgi Komitesi, Worldcoin hakkında soruşturma yapacak!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: İngiltere Bilgi Komitesi, Worldcoin hakkında soruşturma yapacak!

Birleşik Krallık’ın bilgi gözlemcisi Bilgi Komiteleri Ofisi (ICO), OpenAI CEO’su Sam Altman’ın bir projesi olan Worldcoin’i inceleyecek.

24 Temmuz’da tanınan kripto para borsalarında listelenen Worldcoin, kesimi adeta salladı. Yapay zeka entegresiyle kripto sanayisine farklı bir bakış açısı katan proje, bugün prestijiyle bir soruşturmayla karşı karşıya kaldı. Birleşik Krallık’ın bilgi gözlemcisi Bilgi Komiteleri Ofisi, Worldcoin’i incelemeye aldığını açıkladı.

Yetkili isimlerden açıklamalar geldi

Birçok tanınan ve yüksek hacimli kripto borsalarında listelenen Worldcoin, neredeyse piyasaya sürüldüğü üzere inceleme altına alındı. Firma, Orb’un olduğu pazarların her birinde çok, çok mahallî ve çok özel kural ve düzenlemelere uyduklarını argüman etti. “Bilgi Komiserliği Ofisi sözcüsü ise görüşlerini şu formda lisana getirdi;

WorldCoin’in Birleşik Krallık’ta lansmanını not ediyoruz ve daha fazla araştırma yapacağız. Kuruluşların ayrıyeten şahsî bilgileri işlemek için açık bir yasal desteğe sahip olması gerekir. Rızaya güvendikleri durumlarda, bunun serbestçe verilmesi ve ziyan görmeden geri çekilebilmesi gerekiyor.”

Worldcoin temsilcileri, yayın sırasında CoinDesk’in yorum talebine karşılık vermedi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap