İndikatörler Onayladı: Bitcoin Önümüzdeki Günlerde Hareketlenebilir!

İndikatörler Onayladı: Bitcoin Önümüzdeki Günlerde Hareketlenebilir!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: İndikatörler Onayladı: Bitcoin Önümüzdeki Günlerde Hareketlenebilir!

Kripto analisti Credible Crypto, şimdiki tahlillerinde Bitcoin (BTC) fiyatının kısa vadede canlanabileceğini söyledi. Analist, birkaç teknik indikatörün hareketliliği onayladığını belirtiyor.

Bitcoin yeşil sinyaller veriyor

Credible Crypto lakaplı kripto analisti, Bitcoin’in günlük ve haftalık grafiklerde güç işaretleri gösterdiğine dair bir ikaz yayınladı. Analist, Bitcoin’in izafî güç endeksinin (RSI) günlük grafikte klasik bir yükseliş sapmasını gösterdiğini vurguluyor. Bu nedenle, haftalık grafikte saklı bir yükseliş sapmasının mümkün olduğunu söylüyor.

Teknik tahlilde, klasik bir yükseliş sapması tipik olarak bir geri dönüş sinyali olarak görülmektedir. Başka yandan, bilinmeyen bir yükseliş sapması trendin devamının bir işaretidir. Credible Crypto, mevcut durumu bir hareketlilik işareti olarak yorumluyor…

Analist, dün X hesabından mevzuyla ilgili olarak şunları yazdı:

21 Aralık’tan bu yana (evet, neredeyse iki yıl önce) en büyük tasfiye olayı, FTX çöküşünün 2 katı. BTC’de günlük klasik yükseliş farklılığı ve haftalık BTC’de kapalı yükseliş farklılığı (aşağıdaki grafikler her ikisini de göstermektedir). BTC dominansı, iki yıllık uzun aralıktaki yükseliş eğilimini test ediyor.

Yükseliş piyasası yapısında momentumda rastgele bir değişime işaret edecek fiili bir kırılma olmamasına karşın 20.000, 12.000 ve 10.000 doları davetleri yağıyor (ilk kırılma 24.800 dolarda). Ayılar burada büsbütün yok edilmeyi istiyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: İndikatörler Onayladı: Bitcoin Önümüzdeki Günlerde Hareketlenebilir! 1

Credible Crypto ayrıyeten Bitcoin’in bu yıl şu ana kadar dik bir yükselişi tetiklemeden evvel bir müddettir en düşük düzeylerde konsolide olduğunu söylüyor. Tahlillerinde, “Şu anda pek o denli görünmüyor. Lakin dürtüsel/eğilimli bir ortamda işler süratle tırmanacak” diye yazdı.

Ulaş Utku Bozdoğan: İndikatörler Onayladı: Bitcoin Önümüzdeki Günlerde Hareketlenebilir! 2

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, Glassnode analistleri de Eylül ayında hareketlilik bekliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap