İndikatörler Belirledi: Bitcoin Sert Düşüşün Akabinde Sıçrayacak!

İndikatörler Belirledi: Bitcoin Sert Düşüşün Akabinde Sıçrayacak!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: İndikatörler Belirledi: Bitcoin Sert Düşüşün Akabinde Sıçrayacak!

Bitcoin (BTC), tüm kripto para piyasasını sarsan keskin bir satışın akabinde potansiyel bir toparlanmanın işaretlerini gösteriyor. Analistler, kripto varlığın gelecekteki performansı konusunda optimist kalmanın nedenleri olarak teknik göstergeler ve tarihi kalıpların bir kombinasyonuna işaret ediyor. İşte detaylar…

Analist, Bitcoin için RSI indikatörüne işaret etti

Özellikle, El crypto prof takma isimli kripto analisti, 20 Ağustos’taki bir X gönderisinde, son Bitcoin satışının İzafi Güç Endeksini (RSI) 20 aydan uzun bir müddettir en düşük düzeyine ittiğine ve potansiyel bir çok satım durumuna işaret ettiğine dikkat çekti. Analist, Bitcoin’in fiyatının daha evvel yaklaşık bir yıl boyunca direnç olarak hareket eden değerli bir dayanak sınırına ulaştığını belirtti. Bilhassa dikkat cazibeli olan, BTC’nin RSI bedelinin 30’un altına düşmesi ile sonraki fiyat hareketleri ortasındaki tarihi korelasyondur.

Analiste nazaran, RSI bu eşiğin altına her düştüğünde, Bitcoin’in fiyatı %28 ile %60 ortasında etkileyici bir artış gösterdi. “BTC, günlük grafikte 20 ayın en düşük RSI pahasına işaret ediyor ve tıpkı vakitte neredeyse bir yıl boyunca direnç olan dayanak sınırına çarpıyor. RSI 30’dan her küçük olduğunda, BTC fiyatı daha sonra %28 ile %60 ortasında yükselmiştir. Düşüşe geçmek için bir neden yok,” dedi. RSI, fiyat hareketlerinin suratını ve değişimini ölçen bir momentum osilatörüdür.

Düzeltmeden sonra BTC’nin bir sonraki hamlesi

Bitcoin’in kıymetinde yaşanan ve varlığın 25.000 dolar düzeyini tekrar ziyaret ettiği son düzeltmenin akabinde, yatırımcılar ve traderlar mevcut piyasa şartlarının değerli bir fiyat artışına elverişli olabileceğini ima ettiği için bu modelden teselli bulabilirler. Bu son düzeltmenin ortasında, analistler yatırımcılara 25.000 dolar civarındaki takviye bölgesini izlemelerini tavsiye etti. Bu ortada, hakim fikir birliği, Bitcoin’in spot bir Bitcoin Borsa Yatırım Fonu’nun (ETF) potansiyel onayı ve yaklaşan yarılanma olayı üzere faktörlerin tesiriyle gelecekte bir ralli yaşayabileceğini öne sürüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: İndikatörler Belirledi: Bitcoin Sert Düşüşün Akabinde Sıçrayacak! 1

Özellikle, Elon Musk’ın SpaceX şirketinin Bitcoin varlıklarını sattığı tezi da dahil olmak üzere bir dizi olay piyasayı huzursuz etti. Bu karar, uzay şirketinin 373 milyon dolar paha kaybettiği haberlerinin akabinde geldi. Bununla birlikte, bu satışın tam zamanlaması belirsizliğini koruyor. Bu ortada, Bitcoin de değerli zincir içi ölçümlerde bir düşüş yaşıyor. Örneğin, bir rapora nazaran, Bitcoin’in büyük kripto para borsalarındaki aylık süreç hacmi son beş yılın en düşük düzeyine geriledi. Bitcoin 26.000 dolar düzeyini tekrar kazanmayı başardı ve 26.171 dolar düzeyinden süreç görerek günlük %1’in biraz altında çıkar elde etti. Bununla birlikte, haftalık grafikte Bitcoin’in pahası %10’dan fazla düştü.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap