İlgi çeken 5 kripto para payı

İlgi çeken 5 kripto para payı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: İlgi çeken 5 kripto para payı

Kripto para pay senetleri en az dijital varlıklar kadar yatırımcıların dikkatini çekiyor. Kripto para piyasasındaki inişli çıkışlı gidişat, pay yatırımcılarının da vakit zaman başının karışmasına sebebiyet verebiliyor. Analistlerin ise takip edilmesini önerdiği 5 pay öne çıkıyor…

Kripto yatırımcıları ortasındaki ani düşüş eğilimi, yılın birinci yarısında kripto para ünitelerinde yaşanan sağlam bir rallinin akabinde geldi. FTX’in iflası üzere bir dizi şanssız olay nedeniyle kripto para üniteleri 2022’de etkileyici olmayan bir devir geçirdi, lakin bu yılki toparlanma sağlam oldu. Ağustos ayının başlarında ise kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s birkaç ABD bankasının notunu düşürdü ve yarım düzine bankayı potansiyel not indirimleri için incelemeye aldı.

Mevcut durumda analistler, yatırımcıların düşüşte satın alma stratejisi izleyerek kripto para alımı yapıp biriktirmeyi düşünmelerini tavsiye ediyorlar. Öte yandan kripto para fiyatlarındaki her düşüş, alım yapmak için uygun bir talih sunabilir ve piyasanın oynaklığı dengelendikçe potansiyel olarak kıymetli karlara yol açabilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: İlgi çeken 5 kripto para payı 1

Takip edilmesi gereken 5 kripto para hissesi

NVIDIA Corporation

NVIDIA Corporation piyasada kıymetli bir oyuncudur ve 2023’ün öne çıkan muvaffakiyet öykülerinden birine imza atmıştır. Grafik süreç ünitelerinin (GPU’lar) önde gelen dizayncısı olarak, NVDA paylarının kıymeti gelişen bir kripto piyasasında yükselme eğilimindedir.

Bunun en önemli nedeni GPU’ların bilgi merkezleri, yapay zeka ve kripto para madenciliği ya da üretiminde oynadığı değerli roldür. NVIDIA’nın cari yıl için beklenen çıkar büyüme oranı yüzde 145,2’dir. NVDA payları son üç ayda yüzde 20,3 bedel kazanmıştır.

Robinhood Markets

Robinhood Markets, Inc. Amerika Birleşik Devletleri’nde bir finansal hizmetler platformu işletmektedir. Platformu, kullanıcıların pay senetlerine, borsa yatırım fonlarına, opsiyonlara, altına ve kripto para ünitelerine yatırım yapmalarına imkan tanır. HOOD, Robinhood Crypto platformunu kullanarak Bitcoin, Ethereum, Dogecoin ve başka kripto para ünitelerini satın alır ve satar.

Robinhood Markets’ın cari yıl için beklenen kar büyüme oranı yüzde 57,3’tür. HOOD’un payları son üç ayda yüzde 19,6 bedel kazanmıştır.

HIVE Blockchain Technologies

HIVE Blockchain Technologies Ltd. bir kripto para madencilik firması olarak faaliyet göstermektedir. Şirket, blokzinciri ağlarındaki süreçleri doğrulamanın yanı sıra kripto madenciliği sağlar ve kripto ile klâsik sermaye piyasaları ortasında köprüler kurar.

HIVE Blockchain’in cari yıl için beklenen yarar büyüme oranı yüzde 72,2’dir. HIVE payları son üç ayda yüzde 15,8 kıymet kazanmıştır.

Accenture

Accenture plc, danışmanlık, teknoloji ve çeşitli hizmetler sunan dünya çapında bir sistem entegratörüdür. Şirket, ödeme süreçlerini kolaylaştırmayı amaçlayan Ethereum tabanlı blockchain tahlillerini işletmelere tanıtır.

Accenture’ın cari yıl için beklenen çıkar büyüme oranı yüzde 8,2’dir. ACN payları son üç ayda yüzde 5,7 kıymet kazanmıştır.

Coinbase Global

Coinbase Küresel, Inc. global kripto para iktisadını desteklemek için finansal altyapı ve teknoloji sunmaktadır. COIN, kripto alanındaki tüketiciler için bir ana finansal hesap, kurumsal kripto varlık süreçleri için likiditeye sahip bir pazar yeri ve geliştiricilerin kripto tabanlı uygulamalar oluşturması ve kripto para ünitelerini ödeme olarak inançlı bir biçimde kabul etmesi için teknoloji ve hizmetler sağlar.

Coinbase Global’in cari yıl için beklenen yarar büyüme oranı yüzde 84,8’dir. COIN payları son üç ayda yüzde 29,5 artış göstemiştir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap