İki büyük kripto borsası daha Dubai’de konuşlanmaya hazırlanıyor

İki büyük kripto borsası daha Dubai’de konuşlanmaya hazırlanıyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: İki büyük kripto borsası daha Dubai’de konuşlanmaya hazırlanıyor

Investing.com – İki büyük kripto para borsası daha Birleşik Arap Emirlikleri’ne çıkarma yapmaya hazırlanırken Binance ve FTX’in izinden gitme kararı aldılar.

Bybit ve Crypto.com, Dubai’de faaliyete hazırlanıyorlar

Büyük kripto para borsaları arasında bulunan Bybit ve Crypto.com, son zamanlarda Birleşik Arap Emirlikleri’nde kripto endüstrisine yönelik benimseme artarken operasyonlarını Dubai’ye doğru genişletme kararı aldılar.

Crypto.com tarafından dün yapılan açıklamada Dubai’de bölgesel bir merkez kurulmasına yönelik planlardan bahsedildi. Bybit ise merkezini BAE’ye taşıyacağını söylerken bölgede geniş çaplı bir sanal varlık portföyüyle devam edileceğini vurguladı. Bybit borsası, onayın alınması akabinde önümüzdeki ay merkezini BAE’ye taşıyacağı bilgisi verdi.

Finans merkezleri kripto şirketlerine tedbirler getirirken BAE endüstriyi kucaklıyor

Son zamanlarda dünya çapındaki finans merkezleri, kripto endüstrisine yönelik denetimleri sıkılaştırırken Birleşik Arap Emirlikleri’nin kripto dostu politika izlemesi, büyük kripto merkezlerinin bölgede konuşlanmak istemesinin en büyük nedeni olarak görülüyor. Örneğin Crypto.com ve Bybit’in şu anki merkezi Singapur, bu yılın başında kripto şirketlerine kripto varlıklarda spekülasyonu azaltmak için kullanıcılara yönelik pazarlama faaliyetlerinden kaçınma talimatı verdi. 

Bu gelişmeden önce Binance ve FTX borsası, BAE’de bir platform kurma planlarını duyurmuştu. Şimdi ise Bybit ve Crypto.com, bu iki büyük kripto para borsasının izinden gidiyor. 

Dubai’de “önemli bir platform” kurmak istediğini dile getiren Crypto.com, İlk olarak Hong Kong’da başladıktan sonra merkezini Singapur’a taşıdı. Kripto borsası yaptığı açıklamada önümüzdeki aylarda büyük bir istihdam hamlesi başlatacağını da sözlerine ekledi.

Bybit ve Crypto.com, kripto alanında lider platformlar arasında bulunuyor. 2018 yılında kurulan Bybit, son 24 saatlik periyotta 10 milyar dolardan fazla kripto spot ve türev ticaret hacmine sahip. 2016 yılında faaliyete başlayan Crypto.com ise ortalama 5 milyar dolardan fazla spot ve türev işlem hacmi olan bir kripto borsası.

İki borsanın hamlesi, Dubai’nin Mart ayının ilk günlerinde ticaret ve saklama hizmetleri de dahil olmak üzere sanal varlık faaliyetlerini düzenleyen yeni bir yasayı onaylamasının ardından geldi. Yeni düzenleme, Birleşik Arap Emirlikleri’nin küresel bir kripto merkezi olma çabasının bir parçası olarak kabul ediliyor. 

Yazar: Günay Caymaz

Kaynak:  Investing TR

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap