İhtar Yayınlandı: Bitcoin Bu Fecî Düzeyleri Görebilir!

İhtar Yayınlandı: Bitcoin Bu Fecî Düzeyleri Görebilir!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: İhtar Yayınlandı: Bitcoin Bu Fecî Düzeyleri Görebilir!

Bitcoin fiyatının önümüzdeki günlerde önemli bir sarsıntı geçirmesi beklentiler dahilinde. Lakin BTC piyasası iştirakçileri bunun aşağı istikametli olacağından giderek daha fazla telaş duyuyor.

Bitcoin için korkutucu seviyeler

Piyasalar 23 Temmuz mum kapanışına hazırlanıyor. Öteki taraftan Bitcoin hafta sonu yeni bir düşüş tehdidiyle karşı karşıya kaldı.

Ulaş Utku Bozdoğan: İhtar Yayınlandı: Bitcoin Bu Fecî Düzeyleri Görebilir! 1

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda datalar BTC’nin şu anda gün içi direnç olarak belirlenen 30.000 doların altında hareket ettiğini gösterdi. 22 Temmuz’da günlük kapanışa yanlışsız toparlanmadan evvel 29.640 dolara kısa bir düşüş yaşandı. Lakin traderlar daha kötüsünün geleceğinden telaş duymaya devam etti.

Popüler trader Crypto Tony, üç günlük grafiğin yeni bir tahlilinde Twitter takipçilerini “Şu anda Bitcoin için çift zirve reddimiz var. Bu yüzden düşmemiz durumunda düzeyleri hakikaten not etmemiz gerekiyor” diye uyardı. Analist ayrıyeten “Bu iki düzey 25.000 dolar ve 20.000 dolar. Bunların her ikisi de kıymetli ruhsal düzeyler. Not alın.” uyarısı yapıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: İhtar Yayınlandı: Bitcoin Bu Fecî Düzeyleri Görebilir! 2

Aşağı taraflı hareket muhtemel

Başka bir analist Nebraskan Gooner, BTC/USD’nin geçtiğimiz ay oyundaki dar aralığın altına düştüğünü belirtiyor. Buna nazaran, aşağı taraflı BTC fiyat hareketinin “muhtemel göründüğünü” kabul ediyor.

Diğerleri ise volatilitenin piyasaya yine girmesini bekliyordu. Lakin Bitcoin BTC’nin yılın başlarındaki düzeyleri test etmek için sonuncu olarak kırılıp kırılmayacağı konusunda bir açıklama yapmadı. Bunlar ortasında tanınan trader ve analist Toni Ghinea da vardı. Önümüzdeki hafta son devirdeki dar fiyat aralığı için bir yap ya da boz kararı öngörüyordu. Analist “Önümüzdeki hafta BTC ile büyük bir hareket bekliyorum. 31-32 bin direnç. 29 bin takviye.” Ayrıyeten şu vurguyu da yapıyor.

“Eğer üstte bir kırılma olursa coşkuya kapılmayın. Sözün tam manasıyla en yüksek aralıktayız. Şayet bir nükleer bomba varsa, bir sonraki kilit bölge 27-28 bin. Şayet tutarsa geri çekilmeyi satın almaya hazır olun. 19-23 binden daha düşük kırılırsa hala kartlarda. Bu düzeye oynayın. Hepsi bu kadar.”

Önümüzde FOMC ile sıkışık bir hafta var

Önümüzdeki hafta, piyasalar makroekonomik siyaset ipuçlarını sindirecekler. Başka taraftan çok sayıda potansiyel oynaklık göstergesi sunacak. Amerika Birleşik Devletleri Federal Rezervi Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC), Bitcoin aylık kapanışından evvel faiz oranlarına karar vermek üzere toplanacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: İhtar Yayınlandı: Bitcoin Bu Fecî Düzeyleri Görebilir! 3

Bir evvelki duraklamanın akabinde bu ay faiz artırımlarına geri dönüleceğini öngören görüşler neredeyse oybirliğiyle kabul edildi. CME Group’un FedWatch Aracına nazaran, bu olasılıklar 23 Temmuz itibariyle %99,2 olarak gerçekleşti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap