İddialarıyla Ünlenen Analist: Bitcoin Bu Tarihte Satılmalı!

İddialarıyla Ünlenen Analist: Bitcoin Bu Tarihte Satılmalı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: İddialarıyla Ünlenen Analist: Bitcoin Bu Tarihte Satılmalı!

Bitcoin son vakitlerde dalgalı bir seyir izledi ve dünkü yüzde 8’lik fiyat düşüşü yatırımcıları endişelendirdi. Bununla birlikte, kripto para ünitesi bu düşüşten kurtuldu. Şu anda 29 bin dolarlık potansiyel bir maksada yanlışsız bir roller coaster seyahati yapıyor. Bu sırada, birçok kripto para analisti Bitcoin’in sıradaki tarafına dair niyetlerini paylaşıyor. BTC varsayımlarıyla gündeme gelen analistlerden biri, tanınan stok-akış (S2F) modelinin ardındaki PlanB oldu. İşte detaylar…

PlanB, Bitcoin açıklaması yaptı: Altın’dan daha az olacak!

Ünlü kripto analisti PlanB geçtiğimiz günlerde Twitter’da bir tweet yayınladı. 2024 yılında gerçekleşmesi beklenen Bitcoin’in halving’inin S2F model oranının iki katına çıkmasına neden olacağını argüman etti. Ayrıyeten, halving’den sonra Bitcoin’in daha kıt hale geleceğini söyledi. Hatta gelecekte altından daha az hale gelebileceğini belirtti. Fakat pek çok kişi bu tabire katılmamakta. Kimileri Bitcoin’in başka varlıklar üzere çalışmadığını söylüyor. Üstelik S2F modelinin Bitcoin fiyatlarını varsayım etmek için işe yaramaz olduğunu savunanlar var. Yanlışsız çıkan geçmiş iddiaların yalnızca tesadüf olabileceğine inanmaktalar.

Ancak PlanB, açıklamaları takip eden bir tweet’inde 2012, 2016 ve 2020’deki halving’den sonra Bitcoin’in elde ettiği kârların rastgele olaylar ya da tesadüfler olmadığını belirtti. Bunun yerine Bitcoin’in 21 milyon coin’lik sonlu arzı, vakit içinde arzın azalması ve her dört yılda bir gerçekleşen halving üzere temel faktörlerinin bir sonucu olduğunu açıkladı.

PlanB, bu temel faktörlerin Bitcoin’in fiyatının temel belirleyicileri olduğuna dair inancını lisana getirdi. Bu nedenle S2F modelinin gelecekte Bitcoin fiyatlarını varsayım etmek için kullanılabileceğine inanmakta. PlanB, 2024 halving’inden sonra S2F modeline nazaran Bitcoin fiyatının 60.000 dolar civarında olacağını düşünüyor. Üstelik Bitcoin’in 2012, 2016 ve 2020’de olduğu üzere halving’den sonra her vakit yükseleceğini öngörüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: İddialarıyla Ünlenen Analist: Bitcoin Bu Tarihte Satılmalı! 1

Bitcoin’i satın almak ve satmak için en uygun tarihler

Ayrıca PlanB, yatırımcıların Bitcoin’i halving’den altı ay evvel satın almalarını tavsiye ediyor. Analist, yatırımcıların halving’i takip eden 18 ay içinde satmalarını öneriyor. Analiste nazaran bu, “S2F ticaret kuralı” isimli küçük bir ticaret ipucu. Bu ipucu, Bitcoin’in fiyatının halving’e giden aylarda yükseleceğine işaret ediyor. Akabinde, olaydan sonra bir mühlet daha yükselmeye devam edeceğini gösteren tarihi datalara ve S2F modeline dayanıyor.

Sonuç olarak, birtakım beşerler PlanB’nin Bitcoin’in gelecekteki fiyatı ve nadirliği hakkındaki iddialarına katılmasa da, S2F modeline dayanan içgörüleri ve alım satım ipuçları Bitcoin’e yahut öteki kripto paralara yatırım yapmak isteyenler için yararlı olabilir. Btcpiyasasi.com olarak her vakit dikkat çektiğimiz üzere, rastgele bir yatırım kararı vermeden evvel araştırma yapmak ve çeşitli faktörleri göz önünde bulundurmak değerlidir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap