İddiaları Çıkan Analistler, Bitcoin İçin Sıradakini Açıkladı!

İddiaları Çıkan Analistler, Bitcoin İçin Sıradakini Açıkladı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: İddiaları Çıkan Analistler, Bitcoin İçin Sıradakini Açıkladı!

Bitcoin’in 25.000 dolara düşmesinin akabinde trader ve yatırımcılar belirsizlikle boğuşuyor. BTC fiyatında kıymetli bir yükseliş trendinin bilakis dönmesinden evvel 20.000 dolara potansiyel bir düşüş öngörülmesiyle daha da berbatlaşan hakim his, ihtiyatlı bir histir. Sonuç olarak, Bitcoin 26.000 dolar civarında seyretmeye devam ediyor ve 27.000 dolara ulaşma teşebbüsleri zorlayıcı oluyor. Daima gelişen kripto para dünyasında analistler, Bitcoin (BTC)’in fiyat hareketlerini ve piyasa hassaslığını yakından takip ederek hem trader hem de yatırımcılar için bedelli bilgiler sağlıyor. İşte detaylar…

Analist Bluntz, piyasanın tabanını iddia ediyor

Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere 2018’de Bitcoin’in ayı piyasasında tabana vuracağını yanlışsız bir formda varsayım etmesiyle tanınan takma isimli analist Bluntz, artık de kripto piyasasının mevcut durumuna ait görüşlerini paylaşıyor. Bluntz, kripto para ünitelerinin toplam piyasa bedelini (TOTAL) yakından inceliyor. Tahliline nazaran Bluntz, kripto varlıklarında kıymetli bir sıçrama yaşanmadan evvel TOTAL grafiğinde yüzde 15’lik potansiyel bir düşüş görüyor. Bluntz’un, ETH ya da BTC üzere tek tek varlıkları tahlil etmekten daha net bir fotoğraf sunduğuna inandığı TOTAL grafiğine olan ilgisi, Haziran ayının en düşük düzeylerinin bir taban olarak isimlendirilmeden evvel tekrar gözden geçirilmesi gerekebileceğini gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: İddiaları Çıkan Analistler, Bitcoin İçin Sıradakini Açıkladı! 1

Bunun önümüzdeki birkaç yıl için değerli bir satın alma fırsatı olabileceğini öngörüyor. Bluntz, tahliline dayanarak tüm kripto paraların toplam piyasa pahasının 1,032 trilyon dolarlık mevcut pahaya kıyasla 880 milyar dolara düşeceğini öngörüyor. Elliott Dalga teorisinin bir savunucusu olarak Bluntz’un öngörüsü, dalgalar halinde tezahür eden kalabalık psikolojisine dayanıyor. Dik bir rallinin akabinde devam eden bir düzeltme dalgasından bahsediyor ve bu düzeltmenin yaklaşık %70-80 oranında tamamlandığını belirtiyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: İddiaları Çıkan Analistler, Bitcoin İçin Sıradakini Açıkladı! 2

Rekt Capital: Bitcoin için şiddetli satış var

X’te 349.900 takipçi sayısına sahip bir başka kıymetli kripto analisti Rekt Capital, Bitcoin’in önemli bir satış olayı potansiyeli hakkında alarm veriyor. Tamamlanmış bir çift zirve formasyonunun altını çiziyor ve Bitcoin’in bu düşüş formasyonundan bir kırılmayı tetiklemeye tehlikeli bir formda yakın olduğu konusunda uyarıyor. Rekt Capital, bilhassa 26.000 dolarlık takviye düzeyine yakın seyreden Bitcoin’in süreç hacmini haftalık grafikte izlemenin değerini vurguluyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: İddiaları Çıkan Analistler, Bitcoin İçin Sıradakini Açıkladı! 3

Bir çöküş teyidinin, süreç hacminde bir artışla birlikte bu düzeyin altında bir haftalık kapanış gerektireceğini açıklıyor. Bu tahlili göz önünde bulunduran Rekt Capital, Bitcoin’in haftayı 26.000 doların altında kapatması halinde 22.000 doları muhtemel bir aşağı istikametli maksat olarak tanımlıyor ve bu çift üst kırılma için ölçülü bir hareketin Bitcoin’in pahasında bir düşüşe yol açabileceğini öne sürüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: İddiaları Çıkan Analistler, Bitcoin İçin Sıradakini Açıkladı! 4

Piyasa hassaslığı ne durumda?

Uzmanlar, boğa piyasalarının çoklukla aşırı kaygı ile başladığını, ayı piyasalarının ise coşku ile başlama eğiliminde olduğunu belirterek tarihî modellere işaret ediyor. Zamanlama, bilhassa de piyasa düşüşleri sırasında alım yapmak, vakit içinde bedel yaratmak için değerli bir strateji olarak görülüyor. Lakin, birçok yatırımcı düşüş periyotlarında, indirimli fırsatlar sunulduğunda bile alım yapmaktan çekinmektedir. Bitcoin’in yakın geleceği açısından analistler 26.000 dolar dayanak düzeyini yakından gözlemliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: İddiaları Çıkan Analistler, Bitcoin İçin Sıradakini Açıkladı! 5

Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) sinyali düşüş eğilimine işaret ederek, ayıların denetimi elinde tutması halinde diğer bir kırılma mümkünlüğünü ortaya koyuyor. Zayıflayan piyasa yapısına karşın, İzafi Güç Endeksi’nin (RSI) 20’de gösterdiği çok satım şartları potansiyel olarak kıymetli fiyat toparlanmalarına yol açabilir ve temkinli karar verme gereksinimini doğurabilir. Sonuç olarak, kripto piyasası dinamik ve şiddetli olmaya devam ederken, uzman tahlilleri potansiyel fiyat hareketlerine ve piyasa hassaslığına ışık tutuyor. Yatırımcıların ve traderların, kripto para yatırımlarının daima değişen görünümünde gezinirken bu bilgileri göz önünde bulundurmaları tavsiye edilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap