Huobi’ye yönelik sert argümanlar Justin Sun’ı ayaklandırdı!

Huobi’ye yönelik sert argümanlar Justin Sun’ı ayaklandırdı!

Paylaş
BTC Piyasası: Huobi’ye yönelik sert argümanlar Justin Sun’ı ayaklandırdı!

Kripto para yorumlarıyla bilinen Adam Cochran, Huobi’nin likidite sıkıntıları ve bilhassa Justin Sun’ın atılımları sebebiyle sıkıntı durumda olduğunu tez etti.

Kripto para piyasası son devirlerde fiyat konusunda karamsar ilerlese de gündemde yerini müdafaaya devam ediyor. Bilhassa borsalara yönelik ortaya atılan argümanlar ve on-chain tahlilleri, piyasadaki havayı karartıyor. Binance ve Coinbase’in geçtiği güçlü yollardan sonra, Huobi’de şimdilerde radara girmiş durumda.

Kripto üzerine paylaşımlarda bulunan tanınan isim Adam Cochran, Huobi’nin uçurumun kenarında olduğunu ve yatırımcılarını güç durumda bırakabileceğini argüman etti. Justin Sun, Cochran’ın argümanlarına üstü kapalı bir formda karşılık verdi.

Justin Sun, Huobi ve Adam Cochran Üçgeni

Geçtiğimiz günlerde tanınan stablecoin eseri USDT tarafında çeşitli haber akışları yaşanmıştı. Kripto yorumcusu Adam Cochran, bilhassa USDT rezervleri üzerinden Huobi’yi gaye aldı. Cochran, borsanın müşteri varlıklarının göründüğü düzeyde olmadığını sav etti.

Twitter üzerinden bilgiler ile sert tezlerde bulunan Cochran, Justin Sun’ın daha fazla zenginleşmek emeliyle birçok kripto kuruluşunda manipülasyon yaptığını aktardı. Cochran, Sun’ın Huobi, JustLend ve Poloniex üzerinde yaptığı atılımlar ile müşteri varlıklarını kullandığını ve müşterilerin bu kripto kuruluşlarından varlıklarını çekmemelerini sağladığını tez etti.

Ayrıca Cochran, Huobi varlıklarının gösterildiği ölçüden daha az olduğunu da kaleme aldı. Bu durumun likidite problemine yol açabileceğini ve tıpkı FTX üzere büyük bir çöküş yaşanabileceğini işaret etti. Cochran, Huobi yöneticilerinin ve Tron çalışanlarının polis sorgusundan geçtiğini aktardı.

Cochran’ın en dikkat çeken argümanı ise Huobi’nin USDT varlıklarına yönelik oldu. Cochran, borsanın 600 milyon dolardan fazla USDT tuttuğunu gösterdiğini lakin borsanın elinde 90 milyon dolarlık USDT varlığının bulunduğunu belirtti. Kripto uzmanına nazaran bu durum müşteriler için hayli kuvvetli bir süreç manası taşıyor.

Huobi’nin müşteri varlıklarına yönelik yükümlülüklerinde yarı yarıya bir açık verdiğini söz eden Cochran, borsanın tek dengeli varlık idaresinin BTC tarafında olduğunu aktardı.

Tron kurucusu ve Huobi destekçisi Justin Sun tarafından bu argümanlara karşılık gecikmedi. Fakat Sun, üstü kapalı bir bildiri paylaştı. Twitter üzerinden paylaşımda bulunan Sun, ortaya atılan FUD’ların görmezden gelinmesini istedi. Sun, Huobi ve Tron’un daima gelişim vizyonuyla hareket ettiğini ve daha güçlü bir gelecek için çalıştığını aktardı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap