Huobi, Tayland Piyasasına Giriş Yaptı!

Huobi, Tayland Piyasasına Giriş Yaptı!

Paylaş
Huobi, Tayland Piyasasına Giriş Yaptı!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Huobi, bir süredir devam ettirdiği genişleme politikası kapsamında Asya’nın popüler noktalarından Tayland’a resmen giriş yaptı.

Huobi Büyümeyi Sürdürüyor

Huobi Tayland isimli kripto para borsası, direkt olarak Huobi’nin bulut tabanlı platformunu kullanacak ve Tayland Bahtı itibari para birimi desteği sunacak. Şu an için platformun Bitcoin, Ethereum, USDT ve Huobi Token kripto para birimlerini destekleyeceği, itibari para olarak ise sadece Tayland Bahtı’nın olacağı açıklandı. Buna rağmen ilerleyen tarihlerde Bitcoin Cash, Bitcoin SV, Litecoin ve XRP’nin de borsaya eklenecek ilk kripto para birimlerinden olduğu belirtildi.

Huobi Group Küresel İşlemler Başkan Yardımcısı konu hakkında yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Huobi Tayland’ın piyasaya sürülmesi bizi hedefimize bir adım daha yaklaştırdı ve küresel genişlememiz konusunda önemli bir kilometre taşı oldu.”

Huobi’nin kripto para sektöründeki tecrübesi Tayland Maliye Bakanlığı’nın onayını almasını sağladı. Ülkenin finansal regülatörü ve bakanlık Huobi’ye Dijital Varlık Lisansı vererek işi daha da resmileştirdi. Huobi ise genişleme konusunda yeni bir pazara sahip olmuş oldu.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap