Hungri Games’ten yeni hamle!

Hungri Games’ten yeni hamle!

Paylaş
BTC Piyasası: Hungri Games’ten yeni hamle!

Mobil oyun firması Hungri Games, seed yatırım tipini tamamladı, Şirkete yatırım çeşidinde 23 milyon dolar değerleme tanımlandı, Hungri Games, Boğaziçi Ventures liderliğindeki yatırım çeşidinden 1,9 milyon dolar ile döndü.

Hungri Games’e yeni yatırım

İstanbul merkezli taşınabilir oyun şirketi Hungri Games, 23 milyon dolar değerleme üzerinden 1,9 milyon dolar yatırım alarak kapattı. Hungri Games’in seed finansman tipine Boğaziçi Ventures liderlik ederken, The Sandbox‘un COO’su ve Kurucu Ortağı Sebastien Borget, Roko Finance, Oyunfor, Preston Labs, Triple Dragon, Erol Özmandıracı ve daha evvel Hungri Games ile çeşitli projelerde birlikte çalışmış olan Çağlan Tanrıverdi üzere yatırımcılar katıldı.

Arslan Kiran, Oğuz Kurtalan, Kağan Berk Koçak ve Sevara Shodieva iştirakinde kurulan Hungri, hibrit mid-core oyunlarına odaklanıyor. Şirket, Racing RPG cinsinde öne çıkan yeni oyunu Metahorse Unity’i önümüzdeki devirde sunmayı hedefliyor.

Hungri Games, bir müddet evvel Polygon ile iş birliği yaptığını duyurmuştu. İş birliği ile Metahorse Unity oyuncularına daha sürükleyici ve optimize bir oyun tecrübesi sunulması amaçlanıyordu. Metahorse Unity, oyuncuların sanal dünyada atlarını eğitmelerine, yetiştirmelerine ve yarıştırmalarına imkan tanıyor.

Hungri Games’in kurucularından Arslan Kiran, “Seed yatırım tıbbımızda esaslı, tanınmış ve tecrübeli yatırım kümelerinin, şirketlerin ve bireylerin dayanağını almaktan memnunluk ve minnettarlık duyuyoruz. Bu yatırım ile birlikte yayınlayacağımız Metahorse Unity’nin ikincil pazarının gelişmesi, yalnızca web3 oyun ekosistemini canlandırmakla kalmayacak, birebir vakitte oyunculara daha derin ve özelleştirilmiş bir tecrübe sunacak. Bu, Hungri Games dünyada gerçek bir tesir yaratma potansiyeline sahip. İkincil pazar, oyunun sürdürülebilirliğini ve topluluğun iştirakini artıracak, böylelikle oyun severler için daha güçlü ve tatmin edici bir tecrübe oluşturacak” sözlerini kullandı.

The Sandbox COO’su ve Kurucu Ortağı Sebastien Borget de “Hungri Games’in tecrübeli takımını, blokzincir teknolojisini kullanan yüksek kaliteli ve ilgi cazip taşınabilir oyunlar yaratma seyahatlerinde desteklemekten memnuniyet duyuyorum” değerlendirmesinde bulundu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap