Hong Kong’un Atakları, Çin’in Katı Duruşunu Değiştirmiyor

Hong Kong’un Atakları, Çin’in Katı Duruşunu Değiştirmiyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Hong Kong’un Atakları, Çin’in Katı Duruşunu Değiştirmiyor

CPIC Investment Management CEO’su Chenggang Zhou, Hong Kong’un kripto ataklarının Çin’in kripto duruşunu değiştirmediğini söyledi. 

Zhou, Cointelegraph’a verdiği röportajda: “Hong Kong hükümeti Web3 ve kriptoyu teşvik etmek için çok çalışıyor, lakin bu anakaradaki düzenleyici mevzuatta yahut Çin hükümetinin kriptoya yönelik tavrında rastgele bir değişiklik manasına gelmiyor” sözlerini kullandı. Zhou, Nisan ayında iki kripto fonu başlatan CPIC’nin Çin hükümeti tarafından desteklenmesine karşın, Menkul Değerler ve Vadeli Süreçler Kurulu tarafından Hong Kong kuruluşu olarak faaliyet gösterdiğini vurguladı.

Çin’in Katı Siyasetlerinden Vazgeçmeyeceği Düşünülüyor

CEO, Hong Kong düzenlemelerinin farklı piyasalara yahut varlık sınıflarına yatırım yapılmasına müsaade verdiğini, bu nedenle rastgele bir düzenlemeyi yahut maddeyi ihlal etmediklerini söyledi. 

Zhou, Çin’in Eylül 2021’de kriptoyu büsbütün yasaklamadan evvel bile kripto aykırısı duruşunu uzun müddet koruduğunu belirtti. Mahallî hükümetin yakın gelecekte kripto siyasetlerini değiştirmesini beklemediğinin de altını çizen Zhou, Hong Kong’daki kripto borsalarının Çinli yatırımcıları kısıtlamayı amaçlayan katı KYC siyasetlerine sahip olduğunu belirtti. 

Çin’in kripto aksisi olmaya devam edeceğini düşünen sırf Zhou değil. Lesperance & Associates kurucusu David Lesperance, Cointelegraph’a verdiği demeçte değerli tabirler kullandı. 

Lesperance yaptığı açıklamada: “Çin hükümetinin finans bölümüne sert bir biçimde yaklaştığı göz önüne alındığında, Çin’in vatandaşlarının kripto kullanma yetisi üzerindeki denetimini gevşettiğini hayal etmek hayli zor” tabirlerine yer verdi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap