Hong Kong ve Suudi Arabistan’dan tokenizasyon ortaklığı!

Hong Kong ve Suudi Arabistan’dan tokenizasyon ortaklığı!

Paylaş
BTC Piyasası: Hong Kong ve Suudi Arabistan’dan tokenizasyon ortaklığı!

Hong Kong, tokenizasyon ve ödeme altyapısı mutabakatlarını hedefleyerek Suudi Arabistan Krallığı ile finansal işbirliğini genişletiyor.

26 Temmuz’da Suudi Merkez Bankası (SAMA) ve Hong Kong Para Otoritesi (HKMA), ülkeler ortasındaki finansal hizmetlerin irtibatını güçlendirmek için bir toplantı düzenledi. Toplantı gündeminin bir kesimi olarak HKMA ve SAMA, finansal altyapı geliştirme, açık piyasa süreçleri, piyasa irtibatı ve sürdürülebilir kalkınma üzere hususları kapsıyor.

BTC Piyasası: Hong Kong ve Suudi Arabistan’dan tokenizasyon ortaklığı! 1

Yetkili isimler iştiraki değerlendirdi

Merkez bankaları finansal yenilik konusunda ortak tartışmaları teşvik etmek için bir mutabakat (MoU) imzaladı. Resmi bir ortak duyuruya nazaran, Hong Kong ve Suudi Arabistan yetkilileri, tokenizasyon, ödeme altyapısı ve kontrol teknolojileri üzere alanlarda irtibata geçti.

HKMA CEO’su Eddie Yue, “Suudi Arabistan Krallığı ile Hong Kong ortasında iktisat ve ticaret, sürdürülebilir kalkınma, finans ve fintech alanlarında işbirliği için çok alan var” dedi. SAMA valisi Ayman Alsayari, Mutabakat Zaptı’nın sırf Hong Kong ile Suudi Arabistan ortasındaki bağlantının devam eden gelişimini desteklemekle kalmayıp, tıpkı vakitte onlara gelecekte de yardımcı olacağını kaydetti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap