Hong Kong, Kripto Lisans Yönergeleri Yayınlayacak

Hong Kong, Kripto Lisans Yönergeleri Yayınlayacak

Paylaş
BTC Piyasası: Hong Kong, Kripto Lisans Yönergeleri Yayınlayacak

Kripto iş yönergelerinin Hong Kong Menkul Değerler Vadeli Süreçler Kurulu lideri Julia Leung, Mayıs ayında kripto lisans yönergelerinin yayınlanacağını duyurdu.

Hong Kong Menkul Değerler Vadeli Süreçler Komisyonu’nun (SFC), kripto sanayisi ve Hong Kong ismine değerli bir duyuruda bulundu. Son üç aydır kripto çalışmalarının üzerine itinayla düşen Hong Kong, önümüzdeki ay kripto borsası lisans yönergelerini açıklayacığını bildirdi. Açıklanan bilgiler doğrultusunda yönergeler, haziran ayında ferdi yatırımcılar için kripto ticaret platformlarına dayanak sağlayacaktır.

Tarih olarak şimdi netleşmese de 1 Haziran olarak belirtilen planlama, Hong Kong’un kripto kesimi için büyük bir kıymete sahip. Kripto lisans konusunda global olarak ön plana çıkan Hong Kong’un gelecekte yapacağı çalışmalar, hem Hong Kong halkını hem de kripto yatırımcılarını meraklandırıyor.

BTC Piyasası: Hong Kong, Kripto Lisans Yönergeleri Yayınlayacak 1

Raporda Yer Alan Konulardan Bahsedildi

Kara Para Aklamayı Tedbire (AML) ve Müşterinizi Tanıyın (KYC) düzenleyici ihtiyaçları, Leung’un atıfta bulunduğu 20 Şubat raporunda yer alan önemli hususlardan bazılarını içeriyordu. Olası Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcı (VASP) lisans sahiplerinin birçok için onay beklemeye devam ediyor. Kimi ticaret platformları ise daha şimdiden SFC’nin nezareti altında yatırımcılara kriptoyla ilgili hizmetler sunmaya başladı.

Ocak ayından bu yana kripto lisans süreçleriyle parlayan Hong Kong, önümüzdeki ay gerçekleştireceği çalışmalar ile büyük ilgi uyandırdı. Kripto piyasasını da dolaylı yoldan etkileyen Hong Kong’un atakları, yatırımcılarda merak uyandırmaya devam ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap