Hong Kong, Kripto Firmalarına Yardımcı Olmayı Amaçlıyor

Hong Kong, Kripto Firmalarına Yardımcı Olmayı Amaçlıyor

Paylaş
BTC Piyasası: Hong Kong, Kripto Firmalarına Yardımcı Olmayı Amaçlıyor

Hong Kong, kripto merkezi olma eforunun bir kesimi olarak bankaları, lisanslı sanal varlık firmalarına hizmet sağlamaya çağırdı.

Hong Kong Para Otoritesi, Perşembe günü geç saatlerde İcra Şurası Lider Yardımcısı Arthur Yuen tarafından imzalanan bir genelgede, bankaların düzenlenmiş sanal varlık işletmelerini kentteki banka hesaplarına olan yasal muhtaçlıkları ile desteklemeleri gerektiğini söyledi.

Sektörü Desteklemek İçin Özel Takımlar Oluşturulacak

Hong Kong Para Otoritesi tarafından yapılan açıklamada, kredi verenlere yeni sanayileri geri çeviren toptan riskten arındırma yaklaşımından kaçınmak ismine, işçisi eğitmeleri ve dijital varlık dalını desteklemek için özel gruplar oluşturmaları emredildi.

Küresel çapta kripto şirketlerinin karşılaştığı en büyük zorluklardan biri, piyasa çöküşü ve FTX iflası üzere düşüncelerin akabinde dal hakkında giderek daha kuşkucu hale gelmeleri oldu. Kripto dostu Signature Bank ve Silvergate Capital Corp.’un bu yılki ABD bankacılık krizinde çökmesi, şirketler için büyük bir darbe oldu ve dalı alternatif ödeme kanalları için keşif yapmaya zorladı.

Uzun bir müddet devam eden karmaşa, ABD’nin kripto sanayisi üzerindeki düzenleyici baskıyı artırmasına ve bundan kaynaklanan likidite riskleri hakkında ikazlarda bulunmasına yol açtı.

Giderek artan sayıda sanal varlık işletmesi, ABD iktisadından çıkış yapmayı düşünürken, öteki projeler de ABD dışında genişlemeyi planlıyor. Buna karşılık Hong Kong, perakende yatırımcıların 1 Haziran’da kripto platformları için yeni bir düzenleme ile Bitcoin ve Ethereum üzere kripto varlıkların ticaretini yapmasına müsaade verecek.

Bununla birlikte, Bank of Communications, Bank of China ve Shanghai Pudong Developement Bank, lokal kripto firmalarına bankacılık hizmetleri sunmaya başladı.

Hong Kong’un en büyük sanal bankası ZA Bank ise lisanslı borsalar üzerinden token-fiat para ünitesi dönüşümleri sunmayı planlıyor.

İcra Heyeti Lider Yardımcısı Arthur Yuen ayrıyeten, Hong Kong Para Otoritesi ile Menkul Değerler ve Vadeli Süreçler Komisyonu’nun kredi verenler ve sanal varlık platformlarının hesap açma ve öteki faydalı bilgiler hakkında görüş alışverişinde bulunmaları için 28 Nisan’da bir toplantıya konut sahipliği yapacağını söyledi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap