Hong Kong, Ethereum Mucidine Cevap Verdi: Siyasetler Bir Gecede Değişmez!

Hong Kong, Ethereum Mucidine Cevap Verdi: Siyasetler Bir Gecede Değişmez!

Paylaş
BTC Piyasası: Hong Kong, Ethereum Mucidine Cevap Verdi: Siyasetler Bir Gecede Değişmez!

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, geçtiğimiz günlerde Hong Kong’un kripto tavrı hakkında tasalarını lisana getirdi. Bugün bir Hong Kong’lu siyasetçi, Buterin’in telaşlarını yatıştırmaya çalıştı. Hatta ülkede özel bir tıp bile teklif etti…

Ethereum kurucusu, Hong Kong’un kripto dostluğunu sorguluyor

Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, geçtiğimiz günlerde Singapur’da düzenlenen Web3 Geçiş Zirvesi’nde Hong Kong’un kripto paralara karşı tavrını sorgulayan açıklamalar yaptı. Hong Kong’un şu an “dostane” bir ortam sunduğunu lisana getirdi. Lakin, bu durumun gelecekte de sürüp sürmeyeceği konusunda tereddütler taşıdığını belirtti. Buterin, Hong Kong ve ana kara Çin ortasındaki karmaşık bağları tam olarak anlayamadığını tabir etti.

Hong Kong Yasama Meclisi üyesi Johnny Ng, 15 Eylül’de yaptığı açıklamalarda Buterin’e karşılık verdi. Ng, Etehreum kurucusunu Hong Kong’un kripto dostluğunu daha uygun anlaması ismine kente davet etti. Ayrıyeten, Ng, Buterin’e kentin durumunu paylaşmak için ilgili kurum ve şirketlerle işbirliği yapma kelamı verdi.

Ethereum kurucusunun tasalarına direkt cevap veren Ng, Hong Kong’un kripto siyasetlerinin bir gecede değişmeyeceğini vurguladı. Ng, “Tüm relevant stratejiler ve düzenlemeler, büyük toplumsal uzlaşılar ve tam prosedürlerle şekillenmiştir. Bu sebeple Vitalik Buterin’e Hong Kong siyasetlerinin son derece istikrarlı olduğunu söyleyebilirim” dedi.

Hong Kong hükümetinin kripto para yaklaşımı

Hong Kong hükümetinin siyaset ve kanunları hakkında bilgi veren Ng, tüm süreçlerin hükümet siyaset yazımı, halka açık istişare ve Yasama Meclisi ile Genel Kurul’da gerçekleştirilen tartışmalarla gerçekleştiğini belirtti.

Ng, siyasetlerin büyük bir toplumsal fikir birliği ile belirlendiğini vurguladı. Hong Kong, kripto-dostu siyasetleri sayesinde ardışık iki yıl boyunca en “kripto-hazır” kent unvanını muhafazayı başardı. Hong Kong, 8.36 puanla bu unvanını korurken, ABD 7.25 puanla ikinci sırada yer alıyor. Bu nedenle Ng, Ethereum kurucusuna karşı kendinden emin açıklamalar yapabiliyor.

BTC Piyasası: Hong Kong, Ethereum Mucidine Cevap Verdi: Siyasetler Bir Gecede Değişmez! 1

Hong Kong’daki kripto borsaları yine şekilleniyor

Son olarak, Hong Kong’daki kripto borsalarının gelişimine değinen Ng, HashKey ve OSL’nin Ağustos sonunda kripto hizmetleri sunmak üzere birinci onayları aldığını belirtti. Ayrıyeten, kripto para borsası OKX’in Hong Kong’da lisans alma sürecinde son basamaklara yaklaştığına değindi. Hong Kong’un kripto kesimi hakkındaki bu gelişmeler, Ethereum kurucusunu telaşlarına karşılık kentin kripto dostu bir gelecek inşa etmeye yönelik kararlılığını gösteriyor. Vitalik Buterin’in bu daveti kabul edip etmeyeceği ise merak konusu.

Ethereum kurucusu, Hong Kong’un kripto duruşundan kuşku ediyor

Geçtiğimiz günlerde Buterin, Hong Kong’u üs olarak gören kripto firmalarını uyardı. Hong Kong’un kalıcı dostluğuna ait meçhullüğü lisana getirdi. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere Ethereum kurusu, o gün X hesabından şunları yazdı:

Hong Kong’u düzgün anlamıyorum. Son vakitlerde Hong Kong ile anakara ortasındaki karmaşık etkileşimi daha da az anlıyorum. Açıkçası artık çok arkadaş canlısı. Fakat benim sorduğum ve sanırım herkesin sorduğu büyük soru şu: Dostluk seviyesi ne kadar istikrarlı?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap