Hong Kong Düzenleyicisi, Kripto Varlık ve Stablecoinler Hakkındaki Yaklaşımını Ortaya Koydu

Hong Kong Düzenleyicisi, Kripto Varlık ve Stablecoinler Hakkındaki Yaklaşımını Ortaya Koydu

Paylaş
BTC Piyasası: Hong Kong Düzenleyicisi, Kripto Varlık ve Stablecoinler Hakkındaki Yaklaşımını Ortaya Koydu

Hong Kong Para Otoritesi (HKMA) kripto varlık ve stablecoinler hakkındaki düzenleyici yaklaşımını ortaya koyan bir belge yayımladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kong Kong’un düzenleyi kurumu, Çarşamba günü kripto varlık ve stablecoinler hakkında bir geribildirimlere açık bir belge yayımladı. Belgede ortaya konulan yaklaşımın uluslararası tavsiyeleri, yerel ve diğer büyük yargı alanlarındaki piyasa ve düzenleyici manzarayı ve ödemelere odaklanan stabilcoinlerin dikkate alındığı belirtildi. HKMA İcra Kurulu Başkanı Eddie Yue, konu hakkında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Kripto varlıklarının, özellikle de stablecoinlerin hızlı gelişimi, parasal ve finansal istikrarla ilgili olası riskler sunduğundan, uluslararası düzenleyici toplulukta yoğun ilgi gören bir konudur. Paydaşlardan geri bildirim almayı dört gözle bekliyoruz ve bu cephede risk tabanlı, pragmatik ve çevik bir düzenleyici rejim hazırlayacağız.”

Kurum, paydaşların görüşlerini paylaşmalarını kolaylaştırmak için belgede sorular ve cevaplar şeklinde belirli konuları vurguladı. Paydaşlar, HKMA’nın internet sitesinde yer alan belge hakkındaki geri bildirimlerini 31 Mart 2022 tarihine kadar gönderebilecekler.

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap