Hong Kong, Düzenlemeleri Sıkılaştırmayı Planlıyor

Hong Kong, Düzenlemeleri Sıkılaştırmayı Planlıyor

Paylaş
BTC Piyasası: Hong Kong, Düzenlemeleri Sıkılaştırmayı Planlıyor

Hong Kong Para Otoritesi, kripto ekosisteminin oluşmasına müsade edeceklerini lakin bunun sıkı düzenlemeler ışığında gerçekleşeceğini belirtti.

Geçtiğimiz aylarda kripto sanayisinin kısa vadeli yükseliş yaşamasını sağlayan Hong Kong, kripto konusundaki adımlarını sıkılaştırıyor. Bilhassa Asya furyası olarak isimlendirilen gelişmelerin başrolündeki Hong Kong, düzenlemeler konusunda da netlikler sağlamaya başladı.

Hong Kong, Kripto Düzenlemelerine Odaklandı

Bloomberg ile röportaj gerçekleştiren Hong Kong Para Otoritesi İcra Şurası Lideri Eddie Yue, kripto düzenlemelerinin sıkı olacağının iletisini verdi.

Dijital varlık dalını güçlendirme ve sok teknolojinin merkezi olma isteğiyle hareket eden Hong Kong, şimdilerde gözünü düzenlemelere dikmiş durumda.

Ayrıca Hong Kong, kripto para borsaları ve dijital varlık sağlayıcıları için lisanslama sürecini 1 Haziran‘da başlatmayı planlıyor. Bahisle ilgili görüş paylaşan Yue, bankalar için kripto müşterilerine hizmet verme konusunda daha fazla rehberlik etmeye hazır olduklarını söyledi.

Röportaj esnasında Sue, “Burada ekosistemi oluşturmalarına müsaade vereceğiz ve bu aslında çok fazla heyecan getiriyor. Ancak bu, hafif dokunuşlu düzenleme manasına gelmez.” dedi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap