Hollanda Merkez Bankası, Crypto.com’u resmi hizmet sağlayıcısı olarak kaydetti

Hollanda Merkez Bankası, Crypto.com’u resmi hizmet sağlayıcısı olarak kaydetti

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Hollanda Merkez Bankası, Crypto.com’u resmi hizmet sağlayıcısı olarak kaydetti

Crypto.com, Hollanda Merkez Bankası (DNB) tarafından resmi kripto hizmet sağlayıcısı olarak kaydedildi.

Hollanda daha evvel Binance ve Coinbase de dahil olmak üzere kripto şirketlerine karşı sert bir tavır sergilemişti. Artık ise İngiltere, Dubai ve Fransa’nın şirketi tanımasının akabinde resmi ismi Foris DAX Küresel Ltd. olan Crypto.com’u ülkeye kabul etti.

Crypto.com’un CEO’su Kris Marszalek, yaptığı açıklamada “Hollanda Merkez Bankasının bu onayı, yaptığımız işte epeyce değerli bir dönüm noktası ve bu onay tıpkı vakitte uyumluluğa olan bağlılığımızı kanıtlıyor. DNB ve dünyadaki öteki düzenleyicilerle çalışmaya devam etmeyi dört gözle bekliyoruz.” dedi.

Daha evvel DNB, kara para aklamayı tedbire normlarına uyumlu olduklarını kabul etmeleri gereken yasal prosedürü gerçekleştirmeden, yani kayıtsız bir biçimde hizmet verdiklerini tez ederek Binance ve Coinbase üzere şirketlere milyonlarca euro’luk para cezası vermişti.

Binance, düzenleyici tarafından tanınmayı başaramayınca ülkedeki operasyonlarına son verdiğini de açıkladı.

2024’te yürürlüğe girecek yeni Avrupa Birliği maddeleri uyarınca, Hollanda üzere bir AB ülkesinde lisanslı borsalar ve cüzdan sağlayıcıları, blokun 27 ülkesinde de faaliyet gösterebilecek.

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap