Hollanda, CryptoCom’a yeşil ışık yaktı!

Hollanda, CryptoCom’a yeşil ışık yaktı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Hollanda, CryptoCom’a yeşil ışık yaktı!

CryptoCom, Hollanda’da hizmet sunmak için Merkez Bankası’ndan onay aldığını açıkladı.

Platform, AML ve terör finansmanı tedbire gereklilikleyle ilgili kapsamlı bir incelemesinin akabinde De Nederlandsche Bank’a (DNB) bir kripto para ünitesi hizmet sağlayıcısı olarak kaydolduğunu duyurdu. Şu ana kadar kripto sanayisiyle ilgili 36 işletme Hollanda merkez bankasına kayıtlı oldu. Ek olarak Coinbase Europe, eToro ve Bitstamp üzere değerli operatörler de Hollanda’da faaliyet müsaadesine sahip.

Ulaş Utku Bozdoğan: Hollanda, CryptoCom’a yeşil ışık yaktı! 1

CryptoCom’un hizmetlerine, kayıt duyurusundan evvel Hollanda’da erişilebilirdi. DNB basın sorumlusu Oudejans, Hollanda merkezli kullanıcıların yasal olarak bir hizmete kaydolmasına müsaade verildiğini, lakin tescili olmayan bir şirketin, potansiyel Hollandalı kullanıcılara hizmetlerini talep etmesi yahut reklamını yapması durumunda yasa dışı hareket etmiş olacağını söyledi.

Oudejans, kaydın bilhassa kripto hizmet sağlayıcılarının müşterilere kripto para ünitesi cüzdanları tedarik etmesine ve ilgili varlıklardaki değişimlerini işlemesine müsaade verdiğini açıkladı. Hollanda’nın CryptoCom’a onay vermesinden sonra hem platform hem de Hollanda kripto ekosisteminde ne üzere değişimler olacağı merakla takip ediliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap