Hindistan Başbakanı, kripto için seslendi

Hindistan Başbakanı, kripto için seslendi

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Hindistan Başbakanı, kripto için seslendi

Hindistan Başbakanı Narendra Modi, G20 tepesinde kripto düzenlemeleri konusunda global bir işbirliği davetinde bulundu.

Hindistan yıllardır global bir kripto çerçevesini savunuyor. Ama, ülkedeki kripto ekosistemi hala net bir düzenleyici çerçeve ve kolay vergilendirme arayışında. Hindistan Başbakanı Narendra Modi, Küme 20 (G20) tepesi sırasında kripto düzenlemelerinin formüle edilmesi konusunda global bir işbirliğine yönelik davet yaptı. G20 Lideri, kripto para ünitelerini düzenlemek için kapsamlı bir global çerçeveyi savunma vazifesini üstlendi.

Narendra Modi, kesimin yeniliğin ele aldı

Hindistan Başbakanı, bir gazeteciye verdiği röportajda blockchain ve kripto üzere yeni gelişen teknolojilerin rolünden bahsetti. Modi, bu cins gelişen teknolojilerin tabiatının global ölçekte tesir yaratacağını belirtti. “Dolayısıyla etrafındaki kurallar, düzenlemeler ve çerçeve tek bir ülkeye yahut bir küme ülkeye ilişkin olmamalıdır” formunda telaffuzlarda bulundu.

Modi, havacılık sanayisini örnek verdi. Tıpkı hava trafik denetimi yahut hava güvenliğinin ortak global kural ve düzenlemelere sahip olması üzere, kripto bölümü üzere ortaya yeni çıkan teknolojilerin de dünya çapında bir fikir birliğine varması gerektiğini söyledi. Ayrıyeten Hindistan’ın kripto düzenleme görüşmelerinde üzerine düşeni yaptığını da kelamlarına ekledi:

“Hindistan’ın G20 başkanlığı, kripto tartışmasını finansal istikrarın ötesine taşıyarak bunun bilhassa gelişmekte olan piyasalar ve gelişmekte olan ekonomiler için daha geniş makroekonomik tesirlerini dikkate aldı. Başkanlığımız birebir vakitte zenginleştirici seminerlere ve tartışmalara mesken sahipliği yaparak kripto varlıklarına dair içgörüleri derinleştirdi.”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap