Hindisan Başbakanı Modi, Kripto Para İçin İşbirliği İstiyor

Hindisan Başbakanı Modi, Kripto Para İçin İşbirliği İstiyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Hindisan Başbakanı Modi, Kripto Para İçin İşbirliği İstiyor

Hindistan Başbakanı Narendra Modi, G20 doruğunda bir sefer daha kripto para regülasyonlarını ele aldı. Pandelde kelam alan Başbakan, kripto para ve blockchain dallarında düzenleme için memleketler arası işbirliği talep etti. G20 devir başkanlığını elinde tutan Asya devi küresel bir kripto regülasyonu için uzun vakittir çalışıyor.

Başbakan Modi, mahallî basın kaynaklarına da yakın tarihte bahis hakkında bir röportaj verdi. Hindistan Başbakanı, blockchain ve kripto para üzere teknolojilerin global çapta tesir yaptığı vurgusunu yaptı. Modi’ye nazaran ülkeler kendi başlarına harkeket etmek yerine milletlerarası bir regülasyon çalışması yapmalı. Başbakan, duruma örnek olarak havacılığı işaret etti. Havacılık bölümündeki güvenlik ve kurallar global standartlara sahip.

“Ülkemizin G20 Başkanlığı devrinde kripto paraları sık sık gündeme getirdik. Bu eserler bilhassa gelişmekte olan ülkelerin makroekonomik şartlarında değişim meydana getiriyor. Başkanlık devrimizde kriptoya dair seminer ve tartışmalara mesken sahipliği yapıyoruz.”

Hindistan, G20 Başkanlığı sırasında kripto düzenlemelerine ait tekliflerini sık sık ortaya koyuyor. Global çapta düzenleme talep eden Asya devi, iç piyasada yatırımcıları kripto piyasasından caydırmaya çalışıyor. Hükümet, kriptoya geçtiğimiz yıl kumar vergisine neredeyse muadil olan bir %30’luk vergi getirdi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap