Hesaplandı: Bitcoin (BTC)’nin Adil Bedeli Bu Fiyat!

Hesaplandı: Bitcoin (BTC)’nin Adil Bedeli Bu Fiyat!

Paylaş
BTC Piyasası: Hesaplandı: Bitcoin (BTC)’nin Adil Bedeli Bu Fiyat!

Lider kripto Bitcoin aykırı rüzgarların tesirinde 25 bin dolar düzeylerine demir attı. Lakin, Capriole Investments’tan Charles Edwards, bu düzeyin hiç de adil olmadığını söylüyor. Edwards, mevcut karşıt rüzgarlara karşın BTC’nin adil bedelinin 45.000 dolar düzeyinde olduğunu ileri sürüyor.

Bitcoin için adil kıymet: 47.200 dolar!

Bitcoin fiyatı 25.500 ila 26.500 dolar ortasında hudut bozucu derecede dar bir aralıkta süreç görüyor. Yatırımcıları bu varlığın alabileceği bir sonraki istikametten emin bırakmıyor. Fakat Capriole Investments’ın kurucusu Charles Edwards, Bitcoin’in mevcut fiyatının düşük riskli uzun vadeli bir alım fırsatı sunduğuna inanıyor. Edwards’ın görüşü Bitcoin’in üretim maliyeti ve güç kıymetine dayanıyor.

Capriole Investments güç bedeli teorisi 47.200 dolarlık bir adil bedel fiyatı veriyor. Edwards Bitcoin’in üretim maliyetinin %100 isabet oranıyla 23.000 dolar civarında bir taban fiyat kestirimi verdiğini söyleyerek yükseliş duruşunu yineliyor. Sürecin risk ödül oranı 1:5 ve daha da yüksek fiyat amaçları potansiyeli var. Fakat Edwards bunun ralli fiyatının hiçbir vakit olmadığı adil kıymette duracağı varsayımına dayandığını kelamlarına ekliyor.

Boğa güç bedeli teorisi

Charles Edwards, Aralık 2019’da Bitcoin’in güç pahası teorisini öne sürdü. Teoriye nazaran, Bitcoin adil kıymetini, onu üretmek için gereken güç ölçüsü ile varsayım etmek mümkün. Model, bir şeye ne kadar çok emek harcanırsa o kadar pahalı olduğunu varsayıyor. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, 2023 yılında Bitcoin madenciliğinde harcanan güç ölçüsü, madencilik şirketlerinin yeni ASIC’lerin kurulumuyla kapasitelerini ve hashrate hisselerini artırmaları ve Nisan 2024’te yapılacak yarılanmaya hazırlanmaları nedeniyle artış gösterdi.

BTC Piyasası: Hesaplandı: Bitcoin (BTC)’nin Adil Bedeli Bu Fiyat! 1Enerji pahası göstergeli Bitcoin fiyat grafiği. Kaynak: TradingView

Edwards’a nazaran Bitcoin’in güç pahası gerçek kıymetini yansıtmıyor. Bitcoin güç kıymeti, BTC’nin spot fiyatı ile güçlü bir korelasyon gösterdi. Bu, teorinin en azından bir formda geçerli olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, teorinin kimi ihtar noktaları da var. Bir sınırlama, Bitcoin’in güç kıymetinin her vakit gerçek olmaması. Bunun nedeni madencilik güç verimliliğinin vakit içinde değişebilmesi. Ayrıyeten teori, piyasadaki mevcut talep ve arz ile madencilerin gelecek yılki yarılanma öncesinde atacağı adımlar üzere Bitcoin fiyatını etkileyebilecek öteki faktörleri dikkate almıyor.

Bitcoin daha fazla düşüşe mi hazırlanıyor?

Kripto analisti Nivesh Rustgi, BTC’nin mevcut teknik fotoğrafını pahalandırıyor. Bitcoin’in Binance üzerindeki spot likidite dataları, alıcıların dayanak için 24.600 dolar düzeyine baktığını gösteriyor. Bununla birlikte, birden fazla trader yıllık düşük düzeyler etrafında kalabalıklaştı. Ayrıyeten, bunların tutmasını umuyorlar. Bu yüzden, boğa ivmesi azalıyor üzere.

Coinglass’ın vadeli süreç buyruklarının likidasyon düzeyleri, alıcıların 24.600 dolara kadar düşüş beklediğini gösteriyor. Ayrıyeten, daha küçük likidasyonların 23.000 dolara kadar uzandığını ortaya koyuyor. Bilhassa, 25.000 ila 25.500 dolar ortasındaki fiyat aralığı, değerli ölçüde yüksek hacimlerde en kaldıraçlı buyruklara sahip. Bu da onları traderlar için sıcak amaçlar haline getiriyor.

BTC Piyasası: Hesaplandı: Bitcoin (BTC)’nin Adil Bedeli Bu Fiyat! 2Bitcoin vadeli süreç likidasyon ısı haritası. Kaynak: Coinglass

Bitcoin fiyatının 23.000 dolar düzeyine kadar düşmesi halinde, alıcının inancı test edilecek. 23.000 doların altındaki bir düşüş, 2022’den itibaren 21.451 dolar ve 19.549 dolar düzeylerini hedefleyecektir.

BTC Piyasası: Hesaplandı: Bitcoin (BTC)’nin Adil Bedeli Bu Fiyat! 3Bitcoin takviye ve direnç düzeyleri. Kaynak: Jarvis Labs
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap