Hangi Altcoinler Golden Cross Oluşturdu? İşte Tahminler!

Hangi Altcoinler Golden Cross Oluşturdu? İşte Tahminler!

Paylaş
BTC Piyasası: Hangi Altcoinler Golden Cross Oluşturdu? İşte Tahminler!

The Bull lakaplı kripto analisti Tony, Bitcoin ve iki altcoin’de ‘golden cross’ oluştuğunu söylüyor. Analiste nazaran, BTC ve bu altcoinler patlayıcı bir ralli için hazırlanıyor!

Golden Cross’ BTC ve bu altcoinler için boğa sinyalleri veriyor!

Kripto para piyasası, Bitcoin’in hakimiyeti azaldıkça altcoinlerin yer kazanmasıyla kıymetli bir değişime şahit oluyor. Kripto fiyat oracle’larından alınan son datalar, Bitcoin hakimiyetinin son birkaç gün içinde yaklaşık yüzde 4,3 oranında azaldığını gösteriyor. Böylelikle, BTC hakimiyeti yaklaşık yüzde 49,81’e düştü. Bu yüzden, Bitcoin’in fiyatı önümüzdeki günlerde potansiyel zayıflık işaretleri gösteriyor. Öte yandan, kripto nakit akışı altcoin piyasasına yöneldi. Bilhassa XLM ve Chainlink (LINK) üzere orta ölçekli altcoinler son iki günde değerli yararlar elde etti.

Kripto para piyasasındaki karışık sinyallerin ortasında, genel momentum yükseliş görünümüne işaret ediyor. Ufuktaki heyecan verici bir gelişme, Bitcoin, Ethereum ve XRP için 50 ve 200 Hareketli Ortalamalar ortasında tarihte birinci sefer eş vakitli olarak 3 günlük bir ‘golden cross’ oluşması mümkünlüğü.

Bu varlıkların her biri daha evvel farklı vakitlerde 3 günlük bir ‘golden cross’ yaşadı. Bununla birlikte, bu eşzamanlı olayın makro bir yükseliş görünümüne işaret etmesi mümkün. Bu dijital varlıklarda geçmişte yaşanan 3 günlük ‘golden cross’ örnekleri tarihî olarak piyasa şartlarının güzelleşmesine yol açtı. Ayrıyeten, 2022’deki düşüş piyasasının akabinde gelecek için iyimserliğe neden oldu.

Temel dayanak ve kurumsal ilgi

Kripto piyasasının büyüme beklentilerine duyulan itimat, son SEC vs Ripple davasıyla desteklendi. Bu yasal gelişme kripto para bölümünün geleceğine yönelik beklentileri yükseltti. Ayrıyeten, dünya çapında giderek artan sayıda kurumsal yatırımcı Bitcoin ve öbür en âlâ kripto varlıklarını bilançolarına ekleyerek piyasanın büyüme potansiyelini daha da sağlamlaştırdı.

IntoTheBlock’tan Bitcoin için kıymetli metrikler

Bitcoin 30.000 dolar ruhsal dayanak düzeyinin altına inerek, traderlar ve yatırımcılar ortasında kaygı yarattı. Önde gelen bir Blockchain data kaynağı olan IntoTheBlock, BTC için izlenmesi gereken kıymetli metrikleri paylaştı. IntoTheBlock, 30.000 doların altına düşmesine karşın, Bitcoin sahiplerinin yaklaşık %68,96’sının şu anda kârlı bir pozisyonda olduğunu belirtti. Ayrıyeten, bunun piyasada çaba eden başka birçok altcoinin bilakis olduğunu kaydetti.

https://twitter.com/intotheblock/status/1684158363544739841

Bununla birlikte rapor, bir evvelki güne ilişkin etkin adreslerin %49,66’sının şu anda kayıp yaşadığını vurguluyor. Bu adreslerin birçok mevcut piyasa fiyatının biraz üzerinde Bitcoin satın almış durumda. Bu müşahede, Bitcoin fiyatı düşmeye devam ederken bu yatırımcıların tokenlerini ellerinde tutup tutmayacakları ya da kapitülasyona başvurup başvurmayacakları konusunda telaşlara yol açıyor. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere BTC, son iki hafta içinde %7’nin üzerinde bedel kaybetti. Uzmanlara nazaran, bu noktada kapitülasyonun, daha yüksek satış baskısını tetiklemesi mümkün.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap