Haftaya Dikkat: Bu Haberler Bitcoin İçin Tesirli Olacak!

Haftaya Dikkat: Bu Haberler Bitcoin İçin Tesirli Olacak!

Paylaş
BTC Piyasası: Haftaya Dikkat: Bu Haberler Bitcoin İçin Tesirli Olacak!

Bitcoin fiyatı, önümüzdeki haftanın Fed toplantısı ve mühleti dolan opsiyon mukaveleleri üzere haberlerle baskı altında. 13 Temmuz’da kazandığı ivme soğurken fiyat kritik takviyelerin altında vakit geçiriyor.

Bitcoin önümüzdeki hafta bu gelişmeleri fiyatlandıracak

Kripto piyasası 13 Temmuz’un Ripple zaferiyle kazandığı ivmeyi soğutuyor. Bitcoin fiyatı, tekrar 30.000 doları kaybetmeden evvel Cuma günü kısa bir mühlet daha yükseldi. Şu anda bu düzeyin altında yatay hareket ediyor.

Ethereum’da (ETH) gün boyunca büyük ölçüde sabit kaldı. Haftalık taban düzeyi olan 1.900 doların altında vakit geçirmeye devam ediyor. SOL ve XRP dahil büyük altcoinler, günün erken saatlerinde katlandıkları kayıpların bir kısmını geri aldı. Bu esnada, piyasanın toplam bedeli 1,16 trilyon bölgesine düşüş gösterdi.

BTC Piyasası: Haftaya Dikkat: Bu Haberler Bitcoin İçin Tesirli Olacak! 1

Önümüzdeki hafta ABD merkez bankası Fed’in faiz oranı kararı ve Bitcoin opsiyonlarının vadesinin dolması nedeniyle, haftalardır sıkışan piyasaları harekete geçirecek üzere görünmüyor.

Bir sonraki FED faiz kararı toplantısı 25-26 Temmuz tarihlerinde yapılacak. 26 Temmuz akşamı saat 21.00’da kritik faiz kararı açıklanacak.

Opsiyon mukaveleleri öncesi 31.500 dolar dolar kritik

SynFutures’ın CEO’su ve kurucu ortağı Rachel Lin, haftanın Ripple-SEC davasında olumlu bir kararla coşkuyla başladığını belirtti. Lakin BTC ve ETH direnci kıramadı ve haftalık düşük düzeylerine geri dönerek piyasayı baskı altına aldı.

Süresi dolacak opsiyon mukaveleleri geçen Lin, “Bitcoin opsiyon dataları, 31 .000 ve 32.000 dolarlık Alım Opsiyonlarında yüksek açık faizi ortaya koyuyor. Bu düzeylerde güçlü bir direnç gösteriyor. Geçen gün, satın alma opsiyonlarının satış opsiyonlarının hacminin yaklaşık 3 katı kadar süreç görmesiyle daha olumlu geçti” diyor.

BTC Piyasası: Haftaya Dikkat: Bu Haberler Bitcoin İçin Tesirli Olacak! 2

Uzman daha sonra, “Temel olarak, para kripto ekosistemine akmaya devam ettikçe görünüm yükselişe devam ediyor. Bu, BTC 31.500 doların üzerinde daima bir kırılma elde ederse, potansiyel olarak 34.000 dolara kadar bir harekete yol açabilecek kısa bir geri dönüşü temsil edebilir.”

Kurumsal ilgi balinaların ilgisini çekiyor

Santiment’in bilgilerine nazaran, BlackRock’un spot Bitcoin ETF müracaatının duyurulmasından bu yana bedeli 1 milyon doları aşan balina süreçleri değerli ölçüde arttı. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız yakın tarihli bir Santiment raporu, Haziran rallisinin büyük oranda ETF haberleriyle örtüştüğünü göstermişi.

Geçen ayki ralli, süreç sayısının yılın en yüksek düzeyi olan 2983’e sıçradığını gördü. BTC’nin fiyatı yükseldiğinden, hareket balinalar tarafından satın alma baskısı olarak yorumlanmaktadır. Lakin, Temmuz ayında süreç sayılarındaki ani artışlar, satış baskısıyla fiyatlarda düşüşe neden oldu.

BTC Piyasası: Haftaya Dikkat: Bu Haberler Bitcoin İçin Tesirli Olacak! 3

Yatırımcılar varlıklarını artırdıkça, toplam balina adresi sayısı, yani 1.000’den fazla BTC parası olan cüzdanlar arttı. Balina sayısı 7 Temmuz’da 1.686’ya ulaştı. Bu da FTX’in 2022 Kasım’daki patlamasından bu yana en yüksek düzeydi. Lakin son satış dalgası nedeniyle sayı düştü. Glassnode’a nazaran, bu yazının yazıldığı sırada piyasada yaklaşık 1.678 balina vardı. Bu da geçen aydan bu yana %2’den fazla artışı temsil ediyor.

BTC Piyasası: Haftaya Dikkat: Bu Haberler Bitcoin İçin Tesirli Olacak! 4

Son vakitlerde tekrar faal hale gelen 10 yıllık BTC cüzdanları da yakın takip gerektiriyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap