Haftanın gündeminde kripto piyasasını etkileyebilecek datalar

Haftanın gündeminde kripto piyasasını etkileyebilecek datalar

Paylaş
BTC Piyasası: Haftanın gündeminde kripto piyasasını etkileyebilecek datalar

Yoğun bir bilgi akış takvimine sahip 24 Temmuz haftasında, kripto para piyasalarında fiyat hareketliliklerine neden olabilecek değerli dataları ve tarihlerini birlikte inceleyelim.

Fed’in Faiz Oranı Kararı (26 Temmuz Çarşamba)

Fed faiz kararı Çarşamba günü 14.00’te açıklanacak, akabinde Fed Lideri Powell’ın para siyaseti basın toplantısı EST 14.30’da gerçekleşecek.

24 Temmuz haftasının en değerli kararı Fed’den gelecek. CME FedWatch aracına nazaran piyasalar %99,8 olasılıkla 25 baz puanlık bir faiz artışı bekliyor. Açıklamanın kıymetli noktası Fed Lideri Jerome Powell’ın konuşması olacak.

Powell’ın basın toplantısı sırasında yaptığı tartışmalar ve açıklamalar, merkez bankasının gelecekteki para siyaseti hakkında izdüşüm vazifesi görecek, yatırımcıların hareketlerini yönlendirecek.

2023 2. Çeyrek ABD GSYİH Bilgileri (27 Temmuz Perşembe)

ABD’nin 2023’ün ikinci çeyreğine ait Gayri Safi Yurt İçi Hasıla (GSYİH) dataları ülkenin ekonomik performansına kapsamlı bir genel bakış sağlayacak.

Güçlü bir GSYİH sayısı, piyasa hassaslığını artırabilir ve kripto para piyasası için tesirleri olabilirken beklenenden daha zayıf sonuçlar tasaları artırabilir. 2023’ün birinci çeyreğinde GSYİH %2, ikinci çeyrek için beklenti %1,7.

PCE Enflasyon Dataları (28 Temmuz Cuma)

Fed’in tercih ettiği enflasyon göstergesi olan ABD Ferdî Tüketim Harcamaları (PCE) fiyat endeksi, finansal piyasalar için büyük bir tasa kaynağı olabilir ve negatif istikametli rastgele bir sürprizin finansal piyasaları olumsuz etkilemesi kelam konusu olacaktır.

Bu makale birinci olarak Paranfil üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap