Haftanın Altın ve Bitcoin Grafiği Çıktı: İşte Beklenenler!

Haftanın Altın ve Bitcoin Grafiği Çıktı: İşte Beklenenler!

Paylaş
BTC Piyasası: Haftanın Altın ve Bitcoin Grafiği Çıktı: İşte Beklenenler!

Teknik analist Ross Burland’a nazaran altın fiyatı hala ayıların ininde. Analist, ayıların kilit takviye bölgesini kırmak istediğini söylüyor. Kripto analisti Rakesh Upadhyay ise Bitcoin ve makul altcoinlerin kısa vadede güç gösterdiğini kaydediyor.

Altın, ayıların elinde kaldı!

Önceki haftanın açılış öncesi fiyat tahliline nazaran altın ayılar 1.970 doları test etmek için bir koşuyu hedefliyor. Altın fiyatı şimdilik ayıların elinde kaldı. Böylelikle, önümüzdeki hafta için aşağı istikametli bir önyargı ile ayıların ininde kaldı.

BTC Piyasası: Haftanın Altın ve Bitcoin Grafiği Çıktı: İşte Beklenenler! 1Aylık grafik
BTC Piyasası: Haftanın Altın ve Bitcoin Grafiği Çıktı: İşte Beklenenler! 2Günlük grafik

Altın genel olarak düşüş eğilimi gösteriyor

Yukarıdaki grafiklerde gösterildiği üzere, altın fiyatı takviyeyle karşılaştı ve fiyat düzeltildi. Altın fiyatı düşüş eğilim çizgisinin ön tarafında kaldığı sürece, düzeltme ivmesini korumak için çaba edecek. Bu doğrultuda, 1.970 dolar ayılar için bir sonraki kıymetli gaye olacak. Artık altın fiyat güncellemelerine bakalım.

BTC Piyasası: Haftanın Altın ve Bitcoin Grafiği Çıktı: İşte Beklenenler! 3Aylık grafik
BTC Piyasası: Haftanın Altın ve Bitcoin Grafiği Çıktı: İşte Beklenenler! 4Günlük grafik
BTC Piyasası: Haftanın Altın ve Bitcoin Grafiği Çıktı: İşte Beklenenler! 54 saatlik grafikler
BTC Piyasası: Haftanın Altın ve Bitcoin Grafiği Çıktı: İşte Beklenenler! 61 saatlik altın fiyatı grafiği

Sarı metalin eğilimi, açılış için yükseliş tarafında. Fakat 2.000 doların altındayken genel olarak düşüş eğilimi gösteriyor.

Kripto para piyasasına genel bir bakış

Riskli varlıklar Nisan ayındaki yükselişini marjinal olarak sürdürdü. S&P 500 Endeksi Nisan ayında %1,5 civarında yükselirken, Bitcoin ayı %4’ün üzerinde çıkarla kapattı. Ralli Mayıs ayında da devam edebilir mi yoksa geri çekilme vakti geldi mi? ABD bankacılık meselelerinin daha da tırmanması halinde toparlanmanın zıt rüzgarlarla müsabakası mümkün. JPMorgan Asset Management baş yatırım yetkilisi Bob Michele, First Republic Bank’taki karışıklığın yalnızca bankayla sonlu kalmayacağını ve bir domino tesirine neden olabileceğini söylüyor.

BTC Piyasası: Haftanın Altın ve Bitcoin Grafiği Çıktı: İşte Beklenenler! 7Kripto piyasası bilgileri günlük görünüm / Kaynak: Coin360

Bu gerçekleşirse, ABD pay senedi piyasaları bir düzeltmeye şahit olabilir. Bununla birlikte, Bitcoin’in bu türlü bir krize nasıl reaksiyon vereceğini varsayım etmek güç. Zira son birkaç gün içinde, eski bankacılık meseleleri derinleşirken BTC yükseliş gösterdi. Fakat ABD bankacılık bölümünde büyük bir karışıklık olması durumunda, Bitcoin’in de er ya da geç bir düzeltmeyle karşı karşıya kalması mümkün. Yakın vadede, Bitcoin ve makul altcoinler güç gösteriyor.

BTC tahlili: Boğalar üstünlüklerini göstermeye çalışıyor

Bitcoin’de iki gün süren düşük volatil ticaretin akabinde, boğalar 30 Nisan’da üstünlüklerini ortaya koymaya çalışıyor.

BTC Piyasası: Haftanın Altın ve Bitcoin Grafiği Çıktı: İşte Beklenenler! 8BTC günlük grafiği. Kaynak: TradingView

20 günlük üssel hareketli ortalama (28.783 dolar) kademeli olarak yükselmeye başladı. Ayrıyeten, göreli güç endeksi (RSI) olumlu bölgede. Bu da en az direnç yolunun üst tarafta olduğunu gösteriyor. Boğalar fiyatı 30.000 doların üzerine çıkarırsa, BTC’nin 31.000 dolar ile 32.400 dolar ortasındaki genel direnç bölgesine yükselmesi mümkün. Bununla birlikte, alıcıların bu bölgede şiddetli bir dirençle müsabakası mümkün. Lakin bu direnç aşılırsa BTC’nin 40.000 dolara yanlışsız yükselmesi beklenen.

50 günlük kolay hareketli ortalama (28,026 dolar) göz önünde bulundurulması gereken değerli bir dayanak. BTC fiyatı bu düzeyin altına düşerse, ayılar bir fırsat sezecek ve BTC’yi 25.250 dolara düşürmeye çalışacak.

BTC Piyasası: Haftanın Altın ve Bitcoin Grafiği Çıktı: İşte Beklenenler! 9BTC 4 saatlik grafik / Kaynak: TradingView

Ayılar BTC’yi 20-EMA’nın altına çekmeye çalıştı. Lakin boğalar yerlerini korudu. Bu durum daha fazla alım yapılmasını sağlamış olabilir. Boğalar bundan sonra fiyatı 30.000 doların üzerine çıkarmaya çalışacak. Şayet başarılı olurlarsa Bitcoin’in 30.500 hatta 31.000 dolara kadar yükselmesi mümkün.

Tersine, fiyat düşer ve 20-EMA’nın altına inerse, ayıların genel direnç düzeylerinin yakınında satış yaptığını gösterecektir. BTC’nin daha sonra 50-SMA’ya kayması ihtimali var. Boğalar bu seviyeyi müdafaaya çalışacak. Fakat ayılar onları alt ederse, bir sonraki durak muhtemelen 27.000 dolar olacak. Alıcıların 27.000 dolar ile 25.250 dolar ortasındaki bölgeyi tüm güçleriyle savunmaları beklenen.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap