Haftalık Grafik: Bitcoin Fiyatı Bu Düzeylere İtilebilir!

Haftalık Grafik: Bitcoin Fiyatı Bu Düzeylere İtilebilir!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Haftalık Grafik: Bitcoin Fiyatı Bu Düzeylere İtilebilir!

Bitcoin dalgalanmanın saatler dışında artmasıyla 14 Mayıs haftalık kapanışına yanlışsız 27.000 dolar toparlanmaya çalıştı. Yazım itibariyle, haftalık kapanışı 26.900 dolar civarında gerçekleştirmiş üzere duruyor. Fakat en büyük kripto para ünitesi, Pazartesi gününün birinci saatlerine 27.000 dolardan girmeyi başardı. Pekala, sırada ne var? İşte ünlü analistlerin Bitcoin fiyatı için en son beklentileri…

Bitcoin fiyatı iki günde yüzde 7’nin üzerinde kıymet kazandı

Veriler BTC/USD’nin kapanıştan çabucak evvel Bitstamp’ta 27.200 dolara yükseldiğini gösterdi. Coin’i birkaç gün içinde en yüksek düzeye ulaştıran bu performans, haftanın son Wall Street süreç seansındaki lokal düşük düzeylere kıyasla yaklaşık yüzde 7,5’lik bir karı yansıttı. Btcpiyasasi.com olarak bildirdiğimiz üzere ticaret firması Eight’in kurucusu ve analist Michaël van de Poppe, yorum yaptı. “Bitcoin’deki güçlü hareketler, son ataklardaki tüm düşük düzeyleri süpürdü. BTC, 27,2 bin dolara geri döndü,” diye reaksiyon gösterdi. Analist, aşağıdaki tabirleri kullandı:

Sabırlı olun, çünkü 27,2 bin doları aşmak, üst tarafta devamı tetikleyecek birinci düzey. Bu durumda, süreksiz bir tabana yakın ve potansiyel olarak 36-42 bin dolara kadar yeni tepeler hala mümkün.

Ulaş Utku Bozdoğan: Haftalık Grafik: Bitcoin Fiyatı Bu Düzeylere İtilebilir! 1

Analist, CME boşluklarına dikkat çekti

Popüler trader Daan Crypto Trades ise CME boşluklarından bahsetti. CME Bitcoin vadeli süreç piyasalarında 15 Mayıs açılışında bir “boşluk” görünme potansiyeli olduğunu belirtti. Ayrıyeten Twitter’da aşağıdaki tabirleri kullandı:

BTC mevcut fiyatlarda tutunursa, yarın bir CME boşluğu ile açılacak. Bu boşluklar, bilhassa değişken bir ortamda doldurulma eğiliminde. Güçlü trendler sırasında (yukarı ve aşağı) bu boşlukların açık bırakılma mümkünlüğünün daha yüksek olduğunu belirtmek düzgün olur.

Ulaş Utku Bozdoğan: Haftalık Grafik: Bitcoin Fiyatı Bu Düzeylere İtilebilir! 2

Piyasa iştirakçilerinin genel olarak temkinli bir durum takındığı işaret edilmekte. Örneğin Van de Poppe, uzun durumları düşünmeden evvel 27.000 dolar civarındaki düzeylerin yükselişini talep edenler ortasında yer aldı. Bu ortada, Binance buyruk defterinin mevcut durumuna ait bir güncellemede, izleme kaynağı Material Indicators, likiditenin hareket ettiğini ve 25.400 dolardaki buyruk likiditesinin yaklaşık 17 milyon dolar azaldığını kaydetti.

Bitcoin boğaları haftalık güçlü gayretle karşı karşıya

Haftalık kapanışa yanlışsız baktığında, trader ve analist Rekt Capital, beklentiler konusunda daha umutsuzdu. Günün tahlilinde, 27.550 dolar yahut altında bir kapanışın BTC fiyatını kayıp riskine sokacağı konusunda uyardı. Haftalık grafikte “27550 doların (siyah) altındaki Haftalık Kapanış, 28800 doları takviye (turuncu) olarak geri alamadıktan sonra fiyat için muhtemelen daha fazla düşüş manasına gelecektir” yorumunu yaptı. Ek bulgular, Bitcoin’in bu yıl şimdiye kadar 2019’daki toparlanmasını tekrarlamayacağını savundu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap