Haftalık Bitcoin Kestirimi Çıktı: İşte Beklenen Rakamlar!

Haftalık Bitcoin Kestirimi Çıktı: İşte Beklenen Rakamlar!

Paylaş
BTC Piyasası: Haftalık Bitcoin Kestirimi Çıktı: İşte Beklenen Rakamlar!

Bitcoin (BTC) fiyatı, kısa vadede yönsel bir önyargı belirtisi olmadan yatay hareketlerini sürdürüyor. Haftalık Bitcoin kestirimi ve tahliller, iki uç noktada olan 25 ve 40 bin doların önceliğini sorguluyor.

Haftalık Bitcoin iddiası, potansiyel bir oyun değişikliğine işaret ediyor

2023 rallisi, BTC fiyatı 29.246’den 41.273 dolara uzanan bir direnç bölgesine yaklaşınca duraksadı. Bu ret, BTC’yi şu anda 27.947 dolardaki takviye bölgesine zorluyor. Satın alma baskısındaki müteakip artış ise fiyatı mahallî tepeler 34.277 ile 37.406 dolar değişen bölgeye yönlendiriyor. Bu alan, short yatırımcılar durum alırken alıcıların kâr ayırmaya başlayabilecekleri fiyat aralığıdır.

Burada iki farklı senaryo ortaya çıkıyor. Birincisi, BTC fiyatını 40.000 dolar ruhsal düzeyine çıkaran ani bir artış. Long durum yüklü bu katalizörün tesiri ortadan kalktıkça BTC çökmeye başlayabilir. İkinci görünüm, katalizör olmaması ve Bitcoin fiyatının düşmeye devam etmesi. Her iki durumda, dördüncü çeyrekte Bitcoin fiyatı için 29.246’den 41.273 dolara kadar bir fiyat aralığı belirliyor.

BTC Piyasası: Haftalık Bitcoin Kestirimi Çıktı: İşte Beklenen Rakamlar! 1

Tüm bunlarla birlikte, teknik analist Akash Girimath, üç aylık ve aylık getirileri hakkında şunları söylüyor:

Bitcoin fiyatı, 24.300 dolar dayanağının altında haftalık bir mum çubuğu üretirse, daha düşük bir taban (LL) yapar ve 2023 boğa rallisini geçersiz kılar. Bu türlü bir gelişme, yatırımcıları paniğe kaptırarak satışı tetikleyebilir ve potansiyel olarak 21.311 dolarlık takviye tabanına %11’lik bir düşüşü tetikleyebilir. Müthiş bir senaryoda, BTC 17.311 dolar düzeyine kadar düşebilir.

Bitcoin, BOJ kararının akabinde büyük hareketler görmedi

BTC fiyatı, Japonya Merkez Bankası’nın (BOJ) düşük faiz oranlarını muhafazasının akabinde 29.000 doların üzerinde tutunuyor. Bu esnada, Japonya ve ABD devlet tahvili getirileri yükseldi.

Merkez bankası kısa vadeli faiz oranı amacını %0,1’de ve YCC’nin 10 yıllık devlet tahvili getiri gayesini %0 civarında tuttu. Ayrıyeten, Aralık 2022’de 10 yıllık tahvil getirisinin %0 gayesi civarında %0,5 üst ve aşağı hareket etmesine müsaade verme kararını da sürdürdü. Bitcoin tarafında fiyat, BOJ kararının akabinde büyük hareketler görmedi. Büyük ölçüde 29.250 dolar civarında yatay süreç görmeye devam etti.

BTC Piyasası: Haftalık Bitcoin Kestirimi Çıktı: İşte Beklenen Rakamlar! 2

Bununla birlikte, tahvil getirileri yükseldi. Bu da Bitcoin de dahil olmak üzere riskli piyasalar için olumsuz ipuçları verdi. 10 yıllık Japon devlet tahvili getirisi altı baz puan artarak %0,56’ya çıktı. Böylelikle, Ocak ayından bu yana en yüksek düzeyine ulaştı. ABD’li muadili üç baz puan artarak %4.03’e yükseldi. Gecelik 13 baz puanlık çıkarını genişletti. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, BTC fiyatı 24 Temmuz’un Fed kararını akabinde bu yana düşüş gösteriyordu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap