Haftalık Bitcoin İddiası Çıktı: İşte Görülecek Seviyeler!

Haftalık Bitcoin İddiası Çıktı: İşte Görülecek Seviyeler!

Paylaş
BTC Piyasası: Haftalık Bitcoin İddiası Çıktı: İşte Görülecek Seviyeler!

Bitcoin fiyatı, herhangi bir yönlü önyargı belirtisi olmaksızın iki önemli seviye arasında sıkışıp kalıyor. Dik bir düzeltmeyi önleyen kritik destek alanı, her yeniden testte zayıflıyor gibi görünüyor. Ancak boğalar, 39 bin dolar bölgesinden hemen vazgeçmeyeceklerini doğruladı. BTC fiyatı bir kez daha 40 bin dolar üzerinde işlem görürken, analistler 45 bin doların ardından ATH seviyelerinin tekrar masada olacağını düşünüyor. Bu fikre sahip birkaç analistin beklentilerine bakalım.

Bitcoin, yapısal desteği zayıflatarak 30 bin dolara bir çöküşü işaret ediyor

Bitcoin fiyatı kabaca 45.000 ila 35.000 dolar arasında konsolide oluyor ve buna son iki aydır devam ediyor. Ocak ayının sonundaki çöküş, aynı derecede güçlü bir satın alma baskısı ile karşılaştı ve 34.752 dolarlık destek seviyesinin üzerinde bir kapanışa yol açtı.

BTC Piyasası: Haftalık Bitcoin İddiası Çıktı: İşte Görülecek Seviyeler! 1

Bu seviye, aşağı yönde dik bir düzeltmenin önlenmesinde çok önemliydi. BTC bu çöküşten kurtulurken, 36.398 dolar ile 38.895 dolar arasında değişen bir talep bölgesi oluşturdu. Bu aşamanın devamında BTC, bölgeden etkileyici itici hareketler gördü. Bununla birlikte, Bitcoin fiyatı bu direnci üçüncü kez etiketlediğinden, söz konusu desteğin cazibesi ve gücü azalıyor. Bu nedenle, bu desteğin tekrar edilmesi 34.752 dolara doğru yolu açabilir. Bu bölgenin altında bir günlük kapanış, 30.000 dolarlık psikolojik bariyere bir çöküşü tetiklemede kilit rol oynayacak.

Bitcoin 35 bin dolar desteğini ihlal ihlal ederse

Böyle bir senaryo gerçekleşirse, BTC muhtemelen daha düşük seviyelere sarkacak ve Temmuz 2021’de fırlatma rampası görevi gören 29.100 dolar destek seviyesinin altında kalan sat-stop likiditesini toplayacaktır. Muhafazakar bir bakış açısından, 29.100 dolara düşen düşüş, potansiyel bir dibi işaret eden bir teslim olma hareketi olarak hizmet edebilir. Bu ayı senaryosunda, yukarıda bahsedilen seviyenin kırılması BTC’yi 23.000 dolara itebilir ve bu da ikinci potansiyel dip olabilir.

BTC Piyasası: Haftalık Bitcoin İddiası Çıktı: İşte Görülecek Seviyeler! 2

Bitcoin fiyatı için teknik bakış açısını desteklemek içib IntoTheBlock’un Global Para Girişi/Çıkış (GIOM) modeline başvurulabilir. Bu endeks, kabaca 5.06 milyon adresin ortalama 23.251 dolar fiyatla yaklaşık 2.45 milyon BTC satın aldığını gösteriyor. Bu nedenle, bu alan önemli bir destek seviyesi olacak ve 11.443 dolardan 36.754 dolara kadar uzanacak. 36.754 dolarlık destek seviyesinin kırılması, analist Akash Girimath’a göre 30.000 dolara veya 23.251 dolara feci bir çöküşün anahtarı olabilir. İlginç bir şekilde, bu seviyeler teknik açıdan bahsedilen engellerle mükemmel bir uyum içinde.

BTC Piyasası: Haftalık Bitcoin İddiası Çıktı: İşte Görülecek Seviyeler! 3

Potansiyel çöküşün net bir resmi

Adından da anlaşılacağı gibi, yukarıdaki başlıkta değindiğimiz indikatör satın alındığından beri cüzdanlarda bekleyen BTC’leri belirlemek için kullanılıyor. Temmuz 2021 çöküşünün en düşük noktasına kıyasla nispeten daha yüksek bir sayı olan kabaca 5,8 milyon BTC kayıp. Bu yapı, daha fazla yatırımcının beklemede olduğunu ve beklenmedik bir ani çöküşün bu sahipleri tasfiye edebileceğini ve en son Aralık 2020’de görülen ziyaret seviyelerine kartopu yapabileceğini gösteriyor. Bu gelişmenin gerçekleşeceğini varsayarsak, analiste göre bir kapitülasyon çöküşü için mükemmel bir kurulum olabilir.

BTC Piyasası: Haftalık Bitcoin İddiası Çıktı: İşte Görülecek Seviyeler! 4

Dik bir düzeltmeye ek bir inandırıcılık eklemek, Piyasa Değerinden Gerçekleşen Değere Z-skorudur (MVRV Z-skoru). Bu on-chain metrik, bir kriptonun aşırı değerli mi yoksa düşük değerli mi olduğunu değerlendirmek için kullanılır ve bunu piyasa değeri ile gerçekleşen piyasa değeri arasındaki farkı piyasa değerinin standart sapmasına bölerek yapar.

MVRV indikatörünün yorumlanması

Gerçeğe uygun değerin, aşırı satımın veya aşırı alımın tarihsel alanlarını belirleyerek MVRV metriğini yeni bir düzeye taşır. Kırmızı bant aşırı alımı gösterir ve genellikle boğa koşusunun durduğu ve tersine döndüğü yerdir. Bununla birlikte, yeşil değer aşırı satımı gösterir ve uzun vadeli sahiplerin birikme eğiliminde olduğu yerdir. BTC için, Z puanı 1.16 ve yeşil banda doğru sürünmesi için yeterli alanı olduğunu gösteriyor. Bu hareket, Bitcoin fiyatının mevcut konumundan çok daha altına düşmesini gerektirecek, bu da çöküşün makul olduğunu ve bir dibin oluşması için gerekli olduğunu gösteriyor.

BTC Piyasası: Haftalık Bitcoin İddiası Çıktı: İşte Görülecek Seviyeler! 5

Kurumsal yatırımcılar BTC’lerini elden çıkarıyor

Benzer bir notta, Kriptokoin.com olarak analizlerini paylaştığımız Willy Woo, kurumların ve balinaların satış yaptığını ve senaryoyu düşüşe çevirdiğini belirtti. Woo, şunları ekliyor:

Satış süresi nedeniyle ayı piyasasında olduğumuza şüphe yok. Kapitülasyon olayı olmadan BTC’de hiçbir zaman bir ayı piyasasının dibi olmadı, bu yüzden bu bölgenin yıkılma olasılığının yüksek olduğunu düşünüyorum ve bir sonraki boğa döngüsü için birikim gerçekleşmeden önce daha düşük dipleri (LL) test ediyoruz.

Tüm işaretler Bitcoin fiyatı için kasvetli bir geleceğe işaret ederken, borsalardaki arz, en azından ultra-makro perspektiften umut verici bir tablo çiziyor gibi görünüyor. Merkezi kuruluşlarda tutulan BTC sayısı, potansiyel bir satış tarafı baskısı görevi görür; bu nedenle, bir düşüş yükseliş görünümünü temsil eder. Bu tür platformlardaki BTC arzı, 19 Mayıs 2021’den itibaren 2,69 milyondan 2,03 milyona düştü ve uzun vadeli sahipler için bir rahatlama hissi daha ekledi.

BTC Piyasası: Haftalık Bitcoin İddiası Çıktı: İşte Görülecek Seviyeler! 6

BTC için düşüş tezi, 52.000 dolarlık engelin üzerinde günlük veya haftalık bir kapanışla geçersiz kılınacak. Bu hareket daha yüksek bir zirve oluşturacak ve Bitcoin fiyatının daha yüksek seviyeyi keşfetmesi ve 60.000 dolarlık psikolojik seviyeyi tekrar ziyaret etmesi için yolu açacak. Satın alma baskısında yeterli bir artışla, analistlere göre lider kripto 80.000 dolarda yeni bir zirve oluşturabilir.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap