Haftalık Bitcoin İddiası Çıktı: İşte Beklenen Seviyeler!

Haftalık Bitcoin İddiası Çıktı: İşte Beklenen Seviyeler!

Paylaş
BTC Piyasası: Haftalık Bitcoin İddiası Çıktı: İşte Beklenen Seviyeler!

Kripto analisti Akash Girimath, Bitcoin fiyatının, düşüş eğilimi gösteren bir kırılma alanı aracılığıyla haftalık dirençle karşılaştığı için yatay seyrettiğini belirtiyor. Ayrıyeten analist, günlük ve dört saatlik vakit dilimlerinde birden fazla reddedilmeye karşın, BTC ayılarının fiyat hareketinin denetimini ele geçiremediğini söylüyor. Analistin teknik göstergeler üzerinden Bitcoin kestirimi için yaptığı tahlilleri okuyucularımız için hzırladık.

Bitcoin varsayımı: BTC fiyatı dingin seyrediyor

Bitcoin fiyatı dört haftadır 29.247 dolar-41.273 dolar ayı kırıcının alt sonu civarında seyrediyor. Taraflı bir eğilim olmaması ve aralığın daralması nedeniyle BTC yatırımcıları için işler sıkıcı olmaya başladı. Bununla birlikte, yatırımcıların Bitcoin fiyatının, düşüş eğilimindeki kırıcının orta noktasını 35.260 dolar olarak etiketleyene kadar yükselmeye devam etme talihinin yüksek olduğuna dikkat etmeleri gerekiyor. Yükselişin yüksek olduğu bir durumda BTC’nin, kırıcının üst hududunu 41.273 dolardan yine test etmesi mümkün.

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere Federal Reserve, beklentiler doğrultusunda 25 baz puanlık faiz artışı yaptı. Bu yüzden ABD’nin finansal görünümü daha da sıkı hale geliyor. Daha fazla banka çöktükçe, Fed’e ve prestiji para ünitesine olan itimat yavaş yavaş aşınmaya başlayacak. Bu gelişme, daha fazla insanı altın ve hatta Bitcoin üzere sağlam varlıklara itecektir.

2023 boğa rallisinin öncülü, Signature, Silicon Valley Bank üzere tanınan bankaların çöküşünün bir yan tesiri. Bu hafta, JP Morgan’ın First Republic Bank’ı devraldığını ve Western Alliance yahut Zions Bancorp üzere başka ABD bölgesel bankalarının mali kasvetleri nedeniyle borsalarda büyük satışlar yaşadığını gördük. Yükseliş trendinin ivmesi yavaşladı. Ayrıyeten, Bitcoin fiyatında bir konsolidasyona yol açtı. Bununla birlikte, yanlışsız katalizör BTC’nin panik alımını tetiklerse işler muhtemelen kaldığı yerden devam edecek.

BTC Piyasası: Haftalık Bitcoin İddiası Çıktı: İşte Beklenen Seviyeler! 1BTC 1 haftalık grafik

BTC tekniklerine daha derin bir bakış

Bitcoin varsayımı ve yatırımcıların sıhhati hakkında daha fazla bilgi edinmek için birtakım göstergelere bakmak gerekiyor. Bunun için açık faiz, likidasyonlar, fonlama oranı ve alış ve satış hacimleri ortasındaki tutarsızlığa bir göz atalım. Aşağıda yer alan grafik, Bitcoin fiyatının 26.600 dolardaki 100 haftalık Kolay Hareketli Ortalamayı geçtiğini gösteriyor. Ayrıyeten, rahat bir formda üzerinde oturduğuna ve boğa görünümüne işaret ediyor.

Azalan açık faiz, düşen spot ve türev hacim deltası ile birlikte açık durum sayısını gösteriyor. Bu da açığa satış yapanların baskın olduğuna işaret ediyor. Buna ek olarak, öteki ölçütlerle uyumlu olarak long likidasyonların en çok etkilendiği görülüyor. Bu da şimdilik aşağı taraflı bir eğilime işaret ediyor. Açık Faizde besbelli bir artış ve akabinde spot ve türev hacim deltasında bir yükseliş, yeni bir boğa eğiliminin birinci işareti olacaktır.

BTC Piyasası: Haftalık Bitcoin İddiası Çıktı: İşte Beklenen Seviyeler! 2

Bu ortada, Bitcoin iddiası boğa eğiliminde kısa vadeli bir duraklamaya işaret ediyor. Bu durumda, BTC’nin 22.591 dolardan 26.591 dolara uzanan Adil Kıymet Boşluğunu (FVG) yine test etmeden evvel yükselmeye devam edip etmeyeceğini iddia etmek güç. Bu alana gerçek bir hareket, uzun vadeli holder’ların BTC biriktirmesi için bir fırsat sunacaktır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap