Hafta Kapanırken Gözler Bu Düzeyde: Bitcoin Kesinlikle Tutmalı!

Hafta Kapanırken Gözler Bu Düzeyde: Bitcoin Kesinlikle Tutmalı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Hafta Kapanırken Gözler Bu Düzeyde: Bitcoin Kesinlikle Tutmalı!

Bitcoin fiyatı hafta sonu boyunca dalgalardan kaçarak 200 dolar üzere dar bir aralıkta süreç gördü. Teknik tahliller, 25.900 doların kritik olduğunu, yoksa fiyatın 24.000 dolara yaklaşacağını gösteriyor.

Bitcoin yatay hareketlerini sürdürürken, analistler yeni tabanlar görüyor

BTC fiyatı haftanın son gününe 26.000 dolar altında başladı. TradingView’den elde edilen datalar, hafta sonu dalgalanmadan kaçındığını ve 200 dolar üzere dar bir aralıkta süreç gördüğünü gösteriyor. İstikamet eksikliği, bir evvelki ayın hareketlerini anımsatıyor. Bitcoin fiyatı Ağustos ayının kapanışına gerçek emsal seyir izlemişti.

Kripto analisti Skew, şimdiki tahlillerinde “Piyasa yapıcıları açısından şimdi Haziran HL’sinin yahut 25,9 bin doların altına yakın bir mum gövdesi görmedik” diye yazdı. Skew, 25.000 doların altında daha yüksek bir düşük seviyeyi (HL) işaret etti. Bu da BTC fiyatının haftalık kapanış öncesi üzerinde kalması gereken 25.900 dolardı. Analist bu düzeyin bilhassa kıymetli olacağını söylüyor…

Ulaş Utku Bozdoğan: Hafta Kapanırken Gözler Bu Düzeyde: Bitcoin Kesinlikle Tutmalı! 1

25.900 dolar neden kritik?

Skew’ın tahlillerine nazaran:

25.900 dolar kıymetli zira 1 haftalık kapanış bunun altındaysa ve fiyat önümüzdeki hafta başında bu bölgede direnç olarak süreç görürse, bu evvelki 1 haftalık direnç olan 24,3 bin dolara gerçek daha düşük bir hareket manasına gelir.

İleriye baktığımızda, bir “düşüş senaryosu” 20.000 doların altındaki düzeyleri tekrar devreye sokacak. Skew, 26.000 doların geri alınmasını ve 4. çeyreğin en düşük düzeyinin devamını içeren yükseliş taraflı bir canlanmanın “daha az muhtemel” olduğunu varsayım ediyor.

Bitcoin karanlıkta kalmaya devam ediyor

Geçtiğimiz haftanın olaylarını özetleyen Material Indicators’ın kurucu ortağı Keith Alan, Bitcoin’in gerçekte ne kadar yükseliş yahut düşüş eğilimi gösterdiğine dair kategorik açıklamalar konusunda uyardı.

Artan volatilite, Grayscale’in SEC karşısında kazandığı yasal zaferden güç topluyordu. Akabinde SEC’in birinci spot Bitcoin ETF’lerine ait erteleme kararı volatilitenin düşmesine yol açtı. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, 30 Ağustos’un Grayscale zaferi, Bitcoin dahil tüm piyasada pik hareketlere yol açtı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Hafta Kapanırken Gözler Bu Düzeyde: Bitcoin Kesinlikle Tutmalı! 2

Ancak Alan, Bitcoin piyasa yapısının temelli bir revizyondan geçmediğini savunuyor. Tahlillerini bir kısmında şunları yazıyor:

Eylül Ayının birinci gününde, ‘trend dostunuzdur’u unutmuş üzere görünen tüccarlar hopiuma tutunurken ve kendi önyargılarına uyan BS anlatıları üzerinde hengame ederken, Aylık mum volatilitesi devam ediyor.

Gerçek şu ki HİÇBİR ŞEY DEĞİŞMEDİ, zira ne bir kırılma ne de bir arıza teknik olarak doğrulanmadı yahut geçersiz kılınmadı.

25.900 dolardan sonra?

Mevcut bir teoriyi tekrarlayan Alan, 24.750 doların izlenecek dayanak bölgesi olduğunu belirtti. Ayrıyeten, Bitcoin’in başarısız olması durumunda girme riskiyle karşı karşıya olduğunu söyledi. Eşlik eden grafik, Binance’teki BTC/USD buyruk defterini gösteriyor. Satın alma likiditesi 24.750 dolarlık ilgi bölgesindeki spot fiyatın çabucak altında artıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Hafta Kapanırken Gözler Bu Düzeyde: Bitcoin Kesinlikle Tutmalı! 3
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap