Haber Doğrulandı: Bakkt CEO’su, Georgia Senatörü Oluyor

Haber Doğrulandı: Bakkt CEO’su, Georgia Senatörü Oluyor

Paylaş
Haber Doğrulandı: Bakkt CEO’su, Georgia Senatörü Oluyor

Kriptokoin – Bakkt’ın CEO’su Kelly Loeffler, Georgia’nın yeni ABD senatörü olarak atanacak. CBS News’e göre, plana aşina bir kaynak, kararın 1 Ocak 2020’de yürürlüğe gireceğini söyleyerek haberi doğruladı. Bakkt’ın CEO’su olan Loeffler’in başarılı olacağı hala belirsiz olsa da, onun ABD Senatosu’nda yer alması kripto endüstrisi için paha biçilmez olmak.

Bakkt CEO’su Kelly Loeffler ABD Senatörü Olacak

Georgia Valisi Brian Kemp, eyaletin ABD Senatosunda açık bulunan sandalyesini 4 Aralık Çarşamba gününe kadar açıklayacağını belirlemediği halde, konuyla ilgili kaynaklar geçtiğimiz birkaç haftadır devam eden söylentileri doğruladı.

Bakkt’ın CEO’su Kelly Loeffler, boş sandalye için Kemp’in seçimini yapacağı kişi olacak. Bir finans endüstrisi uzmanı olan Loeffler, ABD Başkanı Donald Trump tarafından onaylanmamasına rağmen Ulusal Cumhuriyetçi Senatör Komitesinin desteğini alacak.

Görevlendirildiğinde, Loeffler, Georgia’nın tarihindeki ikinci kadın ABD senatörü olacak. Siyasi yorumcular cumhuriyetçi partinin umutsuzca kaçırdığı belirli bir seçmen grubunu geri kazanması için Loeffler’in tercih edildiğini belirtiyor.

Kamu Hizmeti Komiseri, aynı zamanda oturuma başkanlık eden Tim Echols, Atlanta Journal’a yaptığı açıklamada Vali Kemp’in, Loeffler’i seçerek doğru kararı verdiğini söyledi.

“Kelly ya da seçkin muhafazakar bir kadın, Cumhuriyetçilerin partimizi son dönüşte terk etmiş gibi görünen banliyö kadınlarını geri kazanmalarına yardımcı oluyor. Vali ne yaptığını biliyor. ”

Loeffler’in Tercihinden Herkes Memnun Değil

Bu, uzun süredir Cumhuriyetçi bir kimsenin ABD Senatosu’na ilk defa atanması değil. 2014’te Loeffler, Georgia koltuğu için koşmayı düşündü ancak nihayet Loeffler’in başkan yardımcısı olduğu Intercontinental Exchange (ICE), New York Borsası’nın (NYSE) devralınmasından geçti.

Loeffler’in ICE’nin Başkan Yardımcılığı’nda geçirdiği 17 yıllık görev süresi, borsadaki en yeni bağlı kuruluşu Bakkt’a atandığında sona erdi. Bu yılın başlarında lansmanından bu yana, pazarın ilk fiziksel olarak yerleşik Bitcoin vadeli işlem tekliflerinde Bakkt, rekor kıran ticaret hacimleri kaydetti.

Kripto türevleri ticareti sunan bir avuç dolusu şirketten birinin CEO’su olan Loeffler, ABD politikasının en üst noktasında sektöre yeni bir bakış açısı getirmeye hazırlanıyor.

Ancak kripto endüstrisi, Senato’da güçlü bir müttefik olmayı dört gözle beklerken, Loeffler’in siyasi muhalifleri hem onu hem de Cumhuriyetçileri yolsuzlukla suçladı.

Demokratik Senatör Kampanya Komitesi sözcüsü, Loeffler’in atanmasına “yozlaşmış bir taç giyme töreni” dedi ve Senato sandalyesini siyasi bağışlarla elde etmekle suçladı.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap