Güney Koreli Televizyon Kanalı KBS, 2022 Seçimleri İçin Metaverse’te Stüdyo Açtı

Güney Koreli Televizyon Kanalı KBS, 2022 Seçimleri İçin Metaverse’te Stüdyo Açtı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Güney Koreli Televizyon Kanalı KBS, 2022 Seçimleri İçin Metaverse’te Stüdyo Açtı

Güney Kore’nin ulusal kanalı Korean Broadcasting System (KBS), Seul’daki stüdyosunu Güney Koreli internet devi Naver’ın Zepeto metaverse’ünde yeniden yarattı. KBS bu yolla, 9 Mart tarihinde gerçekleşecek cumhurbaşkanlığı seçimlerinin kapsamını tanıtacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Stüdyo, şirketin orijinal stüdyosunun birebir kopyasından oluşuyor. Bu nedenle ziyaretçiler, şirketin setinin dijital bir kopyasını deneyimleyebilir, dolaşabilir veya fotoğraf çekebilir.

Kripto varlıklar ve metaverse, Z kuşağı seçmelerinin oyunu alabilmek için önemli bir seçim kampanyası haline geldi. Daha önce Bitcoin ve Ethereum bağışı kabul etme hamleleri ile gündeme getirdiğimiz Demokrat Parti adayı Lee Jae-myung, Z kuşağı seçmenlerini teknolojiyi, kripto varlıkları ve metaverse’ü kullanarak kendine çekmeye çalışıyor. Lee, daha önce Bitcoin ve Ethereum ile bağış kabul etme hamlesini planlayarak ses getirmişti. Ardından Pazar günü yaptığı açıklama ile bağış kabulünün başladığını duyurdu. Lee bu hamle ile Güney Kore’de kripto varlıklar ile bağış toplayan ilk milletvekili oldu.

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap