Güney Kore’deki kripto borsaları hazırlıklı olsun!

Güney Kore’deki kripto borsaları hazırlıklı olsun!

Paylaş
BTC Piyasası: Güney Kore’deki kripto borsaları hazırlıklı olsun!

Güney Koreli kripto borsalarının Eylül ayından itibaren 2,3 milyon dolar rezerv ayırması gerekecek.

Güney Koreli kripto para borsalarının, ülke sanayisindeki tüketici müdafaa önlemleri nedeniyle Eylül ayından itibaren banka hesaplarında tutulan rezervlerde en az 3 milyar won (2,3 milyon dolar) ayırması gerekecek. Mahallî basında çıkan haberlere nazaran, Upbit ve Bithumb dahil olmak üzere büyük kripto borsaları yeni ihtiyaçları karşılama faaliyetlerine başladı.

Yeni yönergeyle birlikte hazırlıklar başladı

Güney Kore’nin mahallî medyası olan News1’in bildirdiğine nazaran, Upbit ve Bithumb da dahil olmak üzere önde gelen kripto para borsaları, Kore Bankalar Federasyonu tarafından Temmuz’da yayınlanan yönergelerdeki ihtiyaçlara uyma yolunda ilerliyor.

Bankacılık Birliği, “Sanal Varlık Gerçek İsimli Hesap Operasyon Yönergeleri” başlıklı kılavuzda, kripto borsalarından “sorumluluklarını yerine getirebilmeleri için” en az 3 milyar won yahut günlük ortalama mevduatlarının yüzde 30’una muadil bir ölçüsü rezerve ayırmalarını istedi. Riskli bir olayın meydana gelmesi durumunda kullanıcılarda meydana gelen ziyan nedeniyle bu çeşit fonların büyüklüğü 20 milyar won ile sonlandırılacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap