Güney Kore yatırımcıları birinci 100’deki altcoin’i günün tepesine taşıdı

Güney Kore yatırımcıları birinci 100’deki altcoin’i günün tepesine taşıdı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Güney Kore yatırımcıları birinci 100’deki altcoin’i günün tepesine taşıdı

Investing.com – Güney Kore kripto borsalarında önemli bir süreç hacmi artışı gören ImmutableX (IMX), Asya süreç saatlerinde %40’a yakın kıymet artışı kaydetti.

IMX, günün birinci saatlerinde 0,55 dolardan başlayan alımlarla süratli biçimde 0,76 dolara kadar yükseldi. Avrupa süreç saatlerine girildiğinde ise kâr satışlarının arttığı kripto para, 0,64 dolara kadar düşmesine karşılık %20 bedel artışını koruyarak birinci 100’de öne çıkan altcoin oldu. IMX fiyat artışını tetikleyen süreçler ise son 24 saatte 450 milyon doların üzerinde süreç hacminin görüldüğü Güney Kore Borsaları BW.com ve Upbit’ten geldi. 

Son 30 günlük ortalama süreç hacmine bakıldığında 100 milyon dolar düzeylerinde seyreden IMX süreçleri, toplamda son 24 saatte 664 milyon dolara kadar yükseldi. Bu da kripto paranın en büyük 10 varlık ortasında yer alan BNB ve SOL tokeninden daha fazla süreç görmesini sağladı. 

Ancak uzmanlar, muhakkak bir temeli olmadan gerçekleşen bu cins ani artışlar konusunda uyarıyor. Çünkü Pump&Dump aktivitesine misal bu tıp süreçler, daha çok sığ süreç hacmine sahip kripto paralarda görülürken en büyük 100 kripto para ortasında yer alan varlıklarda çok sık rastlanmıyor. IMX’in spot fiyatındaki yükselişin akabinde vadeli süreç hacimlerinde de kıymetli bir artış görüldü. Bu da süratli yükselişin akabinde oluşan volatilitede mevcut konumları riskli hale getiriyor. 

Kripto para piyasalarında son durum 

Kripto piyasalarının geri kalanına bakıldığında birinci 100’de bugün IMX’in haricinde mütevazi yararlar bulunuyor. ABD süreç saatlerine girildiğinde ALGO, ASTR, NEXO ve EGLD %1 ila %3 ortasında yükselişe sahip. Bugün %5’in üzerinde bedel kaybederek en çok gerileyen kripto paralar ise XEC, OP ve TON olarak devam ediyor. 

Bugün Bitcoin ve Ethereum da %3’e yakın kıymet kayıplarıyla dikkat çekiyor. BTC, 26.500 dolar takviyesinin altını test ederken ETH, 1.600 doların altına sarkmış durumda. 

Toplam kripto para piyasa bedeli, 1,05 trilyon dolarda bulunuyor. Son 24 saatlik ortalama süreç hacmi ise 30 milyar dolar düzeyine yanlışsız yükseldi. 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap