Güney Kore, Terraform Labs Yetkililerini Gaye Aldı

Güney Kore, Terraform Labs Yetkililerini Gaye Aldı

Paylaş
BTC Piyasası: Güney Kore, Terraform Labs Yetkililerini Gaye Aldı

Güney Kore’de Terraform Labs’in kurucu ortağı Hyun-seong Shin’in de dahil olduğu 10 kişi çeşitli suçlamalar ile karşı karşıya kaldı.

Şirketin kurucu ortaklarından Hyun-seong Shin’in de içinde bulunduğu Terraform Labs ile irtibatlı 10 kişinin iddianamesi, Terra’nın çöküşüyle ilgili 11 aylık soruşturmanın akabinde geldi. Seul Güney Bölge Savcılığındaki mali kabahatler ünitesi, Terraform Terra stablecoin ekosisteminin çöküşüyle ​​ilgili olarak Terraform Labs yetkililerinden 10 kişinin çeşitli suçlamalara tabi tutulduğunu belirtti. Yetkili isimlerin birçok suçlamayla ilişkilendirilmesi, 11 aylık soruşturmanın akabinde netliğe kavuşmuş oldu.

BTC Piyasası: Güney Kore, Terraform Labs Yetkililerini Gaye Aldı 1

Suçlamalara Yönelik Bilgiler Aktarıldı

Terraform Labs’in yetkili isimleri, dolandırıcılık, itimadı berbata kullanma ve zimmete para geçirme suçlamalarına tabi tutularak 11 aylık soruşturmanın akabinde mahkemeye sevk edildi. Kore merkezli bir habere göre savcılık, çöküşle ilgili irtibatı olan bireylerin yaklaşık 350 milyon dolar (460 milyar won) yasadışı çıkar elde ettiğinden şüpheleniyor .

Hyun-seong Shin, projenin uygulanamaz olduğunu bilmesine karşın yatırımcıları yanıltmakla ve eserin reklamını yaparak büyük kayıplara yol açmasından ötürü suçlanıyor. Ayrıca savcılar, suçlanan bireylerin mal varlıklarına da el koydu ve bunların toplam pahasının 180 milyon dolar (246,8 milyar won) olduğunu tabir etti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap