Güney Kore Merkezli Bitcoin Borsası Bithumb, Bithumb Coin’i Duyurdu

Güney Kore Merkezli Bitcoin Borsası Bithumb, Bithumb Coin’i Duyurdu

Paylaş
Güney Kore Merkezli Bitcoin Borsası Bithumb, Bithumb Coin’i Duyurdu

Kriptokoin – Bithumb Global, borsanın özel blok zinciri olan Bithumb Chain’de yerel bir token başlattı.

Şirket, CoinDesk’e Salı günü yaptığı açıklamada, “BT” koduyla başlatılan Bithumb Coin ekosistem için bir değişim aracı olarak çalışacağını söyledi. Bithumb Zinciri’nin 2020’nin ilk çeyreğinde başlaması bekleniyor.

300 milyon token

Bir mekanik taraftan, borsa 300 milyon Bithumb Coin’i basıp piyasaya sürecek. Borsadaki gelirin yarısı, zaman içinde BT’nin token arzının yüzde 50’sini (Binance Chain’in Binance Coin’ine (BNB) benzer şekilde) yakmak için kullanılacak ve son 150 milyon token arzını sağlayacak. İlk token dağıtımı, borsadaki teşvikler ile zincir gelişimi arasında bölünecektir.

Bithumb, borsanın koini taşıma ücretleri, Bithumb Chain kullanma hakları ve gelecekteki ödeme mekanizmaları için kullanacağını söyledi. Bu ayın başlarında, borsa, Bithumb Chain’i omurga olarak kullanan, merkezi olmayan finans uygulamaları ya da merkezi olmayan borsa (DEX) protokolleri geliştirme konusundaki “Hizmet Olarak Borsa” özelliğini açıkladı.

Yatırım için

Bithumb, tokenlerinin Bithumb Chain için yatırım kararları gibi zincir yönetişimde oy kullanabileceğini söylüyor.

Coinmarketcap’a göre, Güney Kore’nin en büyük borsalarından biri olan Bithumb Korea’ın bir parçası olan Bithumb Global, günlük ortalama işlem hacmi yaklaşık 700 milyon dolar olan bir borsa olup Singapur’da faaliyet gösteriyor.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap