Güney Kore Mahkemesi’nden LUNA Kararı!

Güney Kore Mahkemesi’nden LUNA Kararı!

Paylaş
BTC Piyasası: Güney Kore Mahkemesi’nden LUNA Kararı!

Güney Kore bölge mahkemesi, LUNA’nın Kore Sermaye Piyasası Kanunu kapsamında menkul değer olmadığına karar verdi.

Mahkeme bununla birlikte, Terraform Labs CEO’su ve kurucu ortağı Hyun-Seong Shin’e yönelik güvenlik ihlali suçlamalarını da reddetti. Güney Kore’de daha evvel birçok mahkeme bu istikamette emsal kararlar almışlardı.

Savcılık İtiraz Müracaatında Bulundu

Seul’deki güney bölge mahkemesi, savcılığın Shin’in mallarına el konulması ve menkul değerler yasası ihlallerine dayanarak tutuklanması için yaptığı itirazı reddetti.

Yerel bir gazetenin paylaştığı habere nazaran savcılık, LUNA’nın adapsız süreçlerinin mülkiyet ile ilgili hatalara ek olarak Sermaye Piyasası Yasasını da ihlal ettiğini ve bu nedenle mülklere el konulmasının mümkün olduğunu savundu. Mahkeme, savcılığın sanıkların mülklerine el konulması talebini reddederken, talebe bahis olan mülkün kabahatten elde edilen bir mülk yahut varlık olduğunu görmenin sıkıntı olduğunu belirtti.

Eksi CEO Shin’i temsil eden avukat, mahkemenin savcılığın eski CEO Shin ve davayla bağlı bireyler hakkında tutuklama buyruğu taleplerini reddettiğini söyledi.

Bununla birlikte, savcılık hala LUNA’nın menkul değer olduğuna inanıyor. Mahkeme kararının yanlış olduğunu düşünen savcılık, bölge mahkemesinin kararına itiraz için Yüksek Mahkeme’ye müracaat gerçekleştirdi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap