Güney Kore, kripto platformlarını güçlendiriyor

Güney Kore, kripto platformlarını güçlendiriyor

Paylaş
BTC Piyasası: Güney Kore, kripto platformlarını güçlendiriyor

Kore Mali İstihbarat Ünitesi, yasa dışı faaliyetlere müdahaleyi güçlendirmek emeliyle Upbit ve Bithumb dahil olmak üzere beş lokal sanal varlık hizmeti sağlayıcısıyla bir ortaya geldi.

Güney Kore, kriptoyla ilgili kabahatlerle gayret etmek için bir kurumlar ortası soruşturma ünitesi başlattı. Hükümet bugün yaptığı açıklamada, Güney Koreli yetkililerin sanal varlık hizmet sağlayıcılarının uyumluluk gayretlerini desteklemek ve ilgili hatayla gayret etmek için çalışacağını söyledi.

Siber hatalara yönelik faaliyetler artırılacak

Mali Hizmetler Kurulu tarafından bugün yayınlanan bir açıklamaya nazaran, kara para aklama ve terörün finansmanıyla uğraşa adanmış bir kurum olan Kore Mali İstihbarat Ünitesi, sanal varlık hizmeti sağlayıcılarının ahenk kapasitesini güçlendirmek için bir toplantı düzenledi.

Toplantı, ülkenin kriptoyla ilgili hatalarla çaba etmek için bir kurumlar ortası soruşturma ünitesi başlatmasından yalnızca bir gün sonra gerçekleşti. Yonhap haber ajansının bildirdiğine nazaran, kurumlar ortası ünite savcılık, Mali Denetleme Servisi, Ulusal Vergi Servisi ve Kore Gümrük Servisi’nden en az 30 müfettişten oluşuyor. Toplantıya beş yerli kripto servis sağlayıcısı katıldı ve potansiyel hatayla başa çıkmak için tedbirlerini bildirdi.

Güney Kore’nin tanınan borsası Upbit, açıklamaya nazaran yanlışlı süreç tespitine yardımcı olmak için yapay zeka kullandığını söyledi. Öbür bir borsa olan Bithumb, borsa uygulamasını yasa dışı olarak eşleşen siparişleri tespit etmek ve dağıtılan bir uzaktan kumanda uygulamasını yakaladığında ilgili özellikleri otomatik olarak kapatmak için geliştirdiğini söyledi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap