Güney Kore “Kripto Para Sahili” Projesini Duyurdu!

Güney Kore “Kripto Para Sahili” Projesini Duyurdu!

Paylaş
Güney Kore “Kripto Para Sahili” Projesini Duyurdu!

Güney Kore, İsviçre’de ki “Crypto Valley (Kripto Vadisi)” projesinden sonra Busan kentinde bir “Crypto Seaside (Kripto Para Sahili)” bölgesi oluşturmayı planlıyor. Güney Kore “ICT Monetary Convergence” başkanı Oh Jeung-geun, devam etmekte olan Seul 2018 Dünya Blockchain konvansiyonundaki bir etkinlikte, grubun İsviçre Kantonunda yer alan kripto vadisine benzer bir alan inşaa etmek için araştırma yaptıklarını belirtti. Elde edilen bilgilere göre, kripto para sahili, Güney Kore’nin Busan kentinin doğusunda yer alan Haeundae kasabasında kurulması planlanıyor. Haeundae, her yaz binlerce tatilciyi çeken temiz bir sahil bölgesi. Alan ayrıca uzun zamandır federal hükümet tarafından iş geliştirme kalbi olarak gösteriliyor. Haeundae, 30 Ağustosta Busan yetkilileriyle bu konuyu resmi olarak görüşeceklerini bildirdi.

On Jung-geun, Güney Koreli şirketleri, diğer şirketlerin federal hükümetin ICO’lar üzerindeki mevcut yasağı nedeniyle ilk para tekliflerini (ICO’lar) uluslararası piyasalara açması gerektiğini söylüyor. Jung-geun, yeni teknolojinin know-how eksikliğinden, yetkililerin ve onların sıkı yasaları tarafından sağladığı dezavantajlardan duyduğu endişeyi de dile getirdi.

Eylül 2017 de Güney Kore Para Kurumu, ICO’ları yönetilmeleri ve izlenmeleri gerektiğini söyleyerek yasaklamışlardı. Federal hükümetin, Güney Koreli yasa koyucuların ICO’lar üzerindeki mevcut yasağı kaldırmayı amaçlayan yasalara karıştığı bildirildiğinden, yasakla bağlantılı tehlikeleri, uzmanlığın ve coinlerin yurt dışında finanse edilmesi gibi durumlardan endişe duyuluyor.

Blockchain teknolojisinin ilk Güney Kore’de ortaya çıktığı gibi söylentiler yayılsa da, dünya üzerinde Blockchain teknolojisi konusunda en dost ülke İsviçre gibi duruyo. Blockchain ve kriptografi ile ilgili teknolojilerin, şirketlerin çalışmalarına yardımcı olmak için Mart 2017’de devlet destekli bir Blockchain konsorsiyumu olan “Swiss Crypto Valley” projesi başlatıldı. Geçtiğimiz hafta da Zug kasabası yaz döneminde belediye başkanlığı seçimlerinde oy vermek için blockchain tabanlı bir oy verme sistemi oluşturacaklarını gündeme getirdi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap