Güney Kore bankası kriptoya kapılarını açıyor

Güney Kore bankası kriptoya kapılarını açıyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Güney Kore bankası kriptoya kapılarını açıyor

Bitgo ile iştirak kuran Güney Koreli KEB Hana Bank, önümüzdeki yılın ikinci yarısından itibaren dijital varlık saklama hizmeti sunuyor.

Güney Kore’nin en büyük finansal kurumlarından birisi olan KEB Hana Bank, dijital varlık saklama şirketi BitGo Trust Company ile iştirak kurdu. Bu iştirak sonucunda, Güney Koreli finans kuruluşu dijital varlık saklama hizmeti sunacak.

Güney Koreli dev bankadan dijital varlık hamlesi

Toplam 448 milyar dolarlık varlığı bulunan Güney Koreli banka, kriptoya perdelerini araladı. KEB Hana Bank, hizmetlerini 2024 yılının ikinci yarısında başlatmayı planlıyor. Dijital varlıklar ve kripto alanında faaliyet yürüten BitGo Trust Company ise KEB Hana Bank’ın bu seyahatteki partneri olacak.

KEB Hana Bank, Seul’de düzenlenen Kore Blockchain Haftası’nda dijital varlık atağını duyurdu. Hana’nın bu atılımı, BitGo’nun blockchain teknolojisini kullanacak. Hana ve BitGo’nun yaptığı ortak basın duyurusunda, “Ortaklığın, lokal dijital varlık piyasasının standartlarını global düzeye yükseltmede ve piyasaya kurumsal iştiraki teşvik etmede değerli bir dönüm noktası olması bekleniyor.” denildi.

Güney Koreli banka, geçtiğimiz yıl 2,4 milyar ABD doları net kâr elde etti. Hana, Güney Kore’de yer alan en büyük 5 bankadan birisi olarak biliniyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap