Güney Amerika’nın ilk yüzde 100 Bitcoin odaklı ETF’ini QR Capital başlatıyor

Güney Amerika’nın ilk yüzde 100 Bitcoin odaklı ETF’ini QR Capital başlatıyor

Paylaş
Uzman Coin: Güney Amerika’nın ilk yüzde 100 Bitcoin odaklı ETF’ini QR Capital başlatıyor

Yeni Bitcoin ETF’i, CME’nin Bitcoin vadeli sözleşmeleri için de kullandığı endeks olan CME CF Bitcoin Referans Oranı’nı kullanacak. QR Capital’dan yapılan açıklamada yeni Bitcoin ETF’inin, Brezilya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (CVM) yeni kurallarına göre yüzde 100 BTC’ye dayalı fonlara yatırım yapamayan yatırımcılara yardımcı olacağını belirtti:

“QBTC11, yatırımcıların, likit dolarize bir varlığa kendilerini teslim etmelerinden ve döviz riskinden korumalarını sağlar. En büyük kripto para olan Bitcoin’in günlük hacmi 100 milyar Brezilya real’inden fazladır ya da bir başka deyişle real’in 4 katı hacme sahiptir. Bitcoin ayrıca portföylerinde de çeşitlendirilmesine yardımcı olur”

Yüzde 100 Bitcoin odaklı ilk ETF!

QBTC11, Brezilya’da hisse senetleri piyasasında listelenen ikinci Bitcoin ETF’i olacak. İlk ürün ise, yatırımcılarına kripto varlık sepeti sunan HASH11’di. QBTC11 ise yüzde 100 Bitcoin odaklı bir ETF olacak ve bu anlamda kıtada ilk olma özelliğini taşıyacak. Bitcoin ETF’i 23 Haziran’da piyasaya sürülecek.

Hem Güney hem de Kuzey Amerika Bitcoin adaptasyonunu artırıyor

Güney Amerika’nın ilk yüzde 100 Bitcoin odaklı ETF’i Temmuz ayında yatırıma açılırken, tüm kıtanın ilk hamlesini ise Kanada yapmıştı. Kanada’da kabul edilen Bitcoin ETF’lerine milyarlarca dolarlık yatırım yapılmıştı. Hatta bu ETF denemelerindeki başarılı sonuçlar diğer kripto para ETF’lerinin de kabul edilmesnin önünü açmıştı. Kanada Hisse Senetleri Borsası’nda şu anda 5 kripto paranın ETF’i mevcut.

Bilindiği üzere dünyada birçok Bitcoin yatırımcısı benzer bir kararı ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) vermesini bekliyor. SEC şu anda birçok Bitcoin ETF başvurusunu inceleme aşamasında…

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap