Guggenheim yöneticisi Minerd: Ne olduğunu anlamadığımız için piyasadan çıktık

Guggenheim yöneticisi Minerd: Ne olduğunu anlamadığımız için piyasadan çıktık

Paylaş
Uzman Coin: Guggenheim yöneticisi Minerd: Ne olduğunu anlamadığımız için piyasadan çıktık

Guggenheim Investments yöneticisi Scott Minerd, Bitcoin yatırımlarını sonlandırdığını açıkladı. CNBC ile bir röportaj gerçekleştiren Minerd, piyasada şu anda ne olup bittiğini bir türlü anlayamadığını söyledi:

“Yıllarca tahvil işlemleri yaopmış biri olarak öğrendiğim en büyük ders, piyasada ne olduğunu anlamıyorsan oradan çıkmak gerektiğidir. Aldığım eğitim benim olup biteni şu anda anlamadığımı söylüyor”

Shiba Inu’dan 2.1 milyon dolar…

Röportajında fenomen token konusuna da değinen Minerd, son dönemin Dogecoin ile birlikte ilgi çeken kripto parası Shiba Inu’dan da bahsetti. Şubat ayında Shiba Inu’ya 1000 dolar yatıran bir kişinin bugün 2.1 milyon doları olacağını belirten tecrübeli yönetici bu sistemi anlamadığını söyledi.

Önce 400 bin, sonra 600 bin ve son olarak 15 bin dolar tahmini yaptı

Minerd, Bitcoin hakkında sürekli olarak değişen fikirleriyle de bilinen bir yönetici. 2020’nin Aralık ayında en büyük kripto para için 400 bin dolar tahmini yapan Guggenheim yöneticisi, Şubat ayında ise bu rakamı 600 bin dolara çıkarmıştı. Mayıs ayında gelen büyük düşüşten sonra Haziran ayında 30 bin dolar civarında gezinen fiyatı yeniden yorumlayan Minerd, 15 bin dolar tahmini yapmıştı:

“İlk başta yükseliş beklentisindeydik ama sonra satış yaptık. Beklediğimiz yere geri çekildi ama biz daha da düşeceğini düşündük. Ama düşmedi. Sonunda da piyasadan çıktık”

Hatırlanacağı üzere Guggenheim, 2020’nin Kasım ayında SEC’ye GBTC hissesine 500 milyon dolarlık yatırım yapabilme konusunda başvuruda bulunmuştu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap