Güçlü Sinyal Geldi! Şu An Bitcoin Alma Vakti mı?

Güçlü Sinyal Geldi! Şu An Bitcoin Alma Vakti mı?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Güçlü Sinyal Geldi! Şu An Bitcoin Alma Vakti mı?

Sürekli gelişen kripto para dünyasında, Bitcoin BTC’nin baskın varlığı dikkat çekmeye devam ediyor. Son fiyat performansı birtakım yatırımcıları kararsız bırakmış durumda. Fakat, CryptoQuant’ın tahlilinden potansiyel bir satın alma fırsatına işaret eden zorlayıcı bir sinyal ortaya çıktı. Şu anda -2,07 düzeyinde bulunan Negatif Hacim/İşlem (NVT) oranı, Bitcoin’in (BTC) tabana yaklaşıyor olabileceğini düşündüren daha güçlü bir alım sinyalinin saklı bir göstergesi olabilir mi? Bakalım ayrıntılara.

Bitcoin BTC’nin tesiri ve piyasa oynaklığı

Bitcoin’in kripto para dünyasındaki öncü rolü yadsınamaz. Ayrıyeten birden fazla vakit piyasa hassaslığını şekillendiriyor. Son haftalarda, fiyat hareketi her zamanki canlılığından mahrum kaldı. Başka taraftan değerli bir fiyat değişiminden evvel mümkün bir geçiş kademesi hakkında spekülasyonlara neden oldu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Güçlü Sinyal Geldi! Şu An Bitcoin Alma Vakti mı? 1

NVT oranı, piyasa trendleri hakkında bilgi sağlama kabiliyeti nedeniyle Bitcoin ve kripto para analistleri ortasında ilgi görüyor. Bir kripto paranın piyasa bedelinin günlük zincir içi süreç hacmine bölünmesiyle hesaplanan bu oran kıymetli. Buna nazaran piyasa bedeline kıyasla blockchain ağ aktivitesinin anlık bir imajını sunuyor.

Golden cross dikkat eçkiyor

Bitcoin NVT grafiğindeki “golden cross” bilhassa ilgi cazibeli. Bu, NVT oranı muhakkak bir eşiğin altına düştüğünde ortaya çıkıyor. Ayrıyeten uygun bir satın alma fırsatına işaret ediyor. Mevcut NVT oranı -2,07 ile tarihî olarak en düşük düzeyi olan -3,12’nin bile altına inmiş durumda.

Ulaş Utku Bozdoğan: Güçlü Sinyal Geldi! Şu An Bitcoin Alma Vakti mı? 2

Bu durum, Bitcoin blockchain‘deki süreç hacminin piyasa kıymetinin kıymetli ölçüde gerisinde kaldığını ve potansiyel olarak kıymetinin altında bir varlığa işaret ettiğini gösteriyor.

Piyasa tesirlerinin kodunu çözme

Bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin 26.120 dolar kıymetinde. Buna nazaran bu sayı rekor kıran dalgalanmalarına aşina olanları etkilemeyebilir. Fakat, NVT oranının negatif bölgeye düşmesi merak uyandırıyor. Uzmanlar, kripto piyasalarının beklenmedik tabiatını göz önünde bulundurarak mevcut piyasa şartlarının çabukla göz gerisi edilmemesini tavsiye ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Güçlü Sinyal Geldi! Şu An Bitcoin Alma Vakti mı? 3

Bitcoin ve kripto piyasalarının geçmişinde öngörülemezlik var. Buna nazaran statik bir fiyat ve alışılmadık derecede düşük bir NVT oranının karışımı kelam konusu. Bütün bunlar değerli bir fiyat değişimi potansiyeli hakkındaki tartışmaları körükledi. NVT oranının tarihî doğruluğu kusursuz değil elbette. Lakin, dinamik ve süratli tempolu bir piyasada gezinen yatırımcılar için ekstra bir tahlil katmanı ekliyor.

Bitcoin için zımnî bir fırsat

Bitcoin BTC’nin son fiyat performansı kuşkuları artırmış durumda. Lakin NVT oranının negatif toprağa alışılmadık düşüşü dikkat çekiyor. Yatırımcılar bilinmeyen bir yerde dikkatle ilerliyorlar. Öteki taraftan, btcpiyasasi.com olarak baktığımızda NVT oranı farklı bir bakış açısı sunarak yatırımcıları bu göstergenin dalgalı kripto para görünümünün ortasında saklı bir fırsata işaret edip edemeyeceğini düşünmeye davet ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap