Grayscale’in SEC zaferinin akabinde Bitcoin Trust’ta indirim oranı azaldı

Grayscale’in SEC zaferinin akabinde Bitcoin Trust’ta indirim oranı azaldı

Paylaş
BTC Piyasası: Grayscale’in SEC zaferinin akabinde Bitcoin Trust’ta indirim oranı azaldı

Grayscale bugün SEC’e karşı açmış olduğu davada bir zafer kazandı.

Şirketin SEC’e karşı zaferinin akabinde Bitcoin Trust indirimi yaşandı. Grayscale şirketinin Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) ile yaşadığı yasal uyuşmazlığı kazandığı zafer sonrasında daraldı.

Grayscale Bitcoin Trust indiriminde azalma oldu

Grayscale, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na karşı açtığı bir davada yasal zafere ulaşan taraf oldu. Elde edilen yasal zaferin akabinde Grayscale Bitcoin Trust indirimi, evvelki yüzde 25 düzeyinden yüzde 17’ye düştü. Bu indirim, GBTC paylarının piyasa pahası ile tröstte bulunan temel Bitcoin’in kıymeti ortasındaki farkı yansıtmaktadır. Paylar şu anda geri alınamadığı için indirimli bir halde süreç görmekte ve bu nedenle yatırımcılar, payları öteki potansiyel alıcılarla paylaşma seçeneğine sahiptirler.

BTC Piyasası: Grayscale’in SEC zaferinin akabinde Bitcoin Trust’ta indirim oranı azaldı 1

Grayscale’in Bitcoin Trust fonundaki bu indirim, Aralık 2022’de yaklaşık olarak yüzde 50 civarındayken, sonraki aylarda etaplı olarak azaldı. Fakat Haziran 2023’te bile bu oran hala yaklaşık olarak yüzde 45 düzeyindeydi. Fakat bugünkü son gelişmelerle birlikte, bu oran son birkaç haftada yüzde 25’e düşmüştü. En sonunda yasal zaferle birlikte bu oran yüzde 17’ye geriledi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap