Grayscale zaferi sonrasında Bitcoin yine 27 bin dolara geriledi

Grayscale zaferi sonrasında Bitcoin yine 27 bin dolara geriledi

Paylaş
BTC Piyasası: Grayscale zaferi sonrasında Bitcoin yine 27 bin dolara geriledi

Grayscale, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesine (SEC) karşı kıymetli bir zafer kazandı fakat yatırımcıların, olayın coşkusunu (hype) atlatmalarıyla Bitcoin (BTC) tekrar 27,2 bin dolara geriledi.

Piyasa bedeline nazaran önder kripto para ünitesi, son 24 saat içerisinde yüzde 2’lik bir düşüşle 27,250 dolardan süreç görüyor. Nispeten daha düzgün bir performans sergileyen Ether (ETH), yüzde 1,7’lik bir düşüşle 1.700 dolar civarında seyrediyor.

Kripto piyasasındaki genel durum da önderleri takip ediyor; CoinDesk Piyasa Endeksi (CMI) yüzde 2,4 düşüş yaşadı.

Federal temyiz mahkemesi, SEC’e yatırım yöneticisi Grayscale’in 14 milyar dolarlık Grayscale Bitcoin Trust’ı (GBTC), spot Bitcoin borsa yatırım fonuna (ETF) dönüştürme teklifini reddetmesini gözden geçirmeyi emretti. Bu gelişme, dijital varlık fiyatlarında ve kripto pay senetlerinde süratli bir ralli başlattı.

Piyasa gözlemcileri, kararı spot BTC ETF’lerinin önünü açabilecek bir dönüm noktası olarak görüyor. Yaz boyunca klasik finansın dev ismi BlackRock da dahil olmak üzere birçok yatırım firması, spot Bitcoin ETF müracaatında bulundu. Lakin tekrar de bu karar, Grayscale’in yahut öbür bir firmanın müracaatının onaylanacağını garantilemiyor.

BTC rallisi ne kadar sürdürülebilir?

Salı günkü fiyat sıçramasının ne kadar sürdürülebilir olduğunu söylemek için şimdi çok erken olsa da Kaiko’nun araştırma yöneticisi Clara Medalie, CoinDeskTV ile yaptığı röportajda “hafif bir bilakis dönüş görebileceğimize dair belirtiler var.” diyor.

Medalie, rallinin “mini boğa piyasaları” ile karşılaştırıldığında nispeten düşük bir süreç hacmine sahip olduğunu söylüyor. Düşük kalan süreç hacmi, piyasanın zayıflığını temsil ediyor.

Medalie şöyle ekliyor:

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap